Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda División: SD Ponferradina - Malaga Club de Futbol 1-0 (0-0)

1 listopada na Estadio El Toralín w Ponferradzie odbyło się spotkanie 14. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Ponferradiny i Malaga CF. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ponferradiny 1-0. Na stadionie stawiło się 5 766 widzów.

14. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-11-01 18:30 | Stadion: Estadio El Toralín | Widzów: 5766 | Arbiter: Santiago Varón
SD Ponferradina
Malaga Club de Futbol
1
0
Yuri 81'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Malaga CF: Mikelowi Villanuevie w 27. i Keidiemu Bare'owi w 28. minucie.

W 51. minucie Lombán zastąpił Diego Gonzáleza. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 62. minucie, w drużynie Malaga CF za Daniego Pacheca wszedł Juan Añor, a w jedenastce Ponferradiny Nacho Gil zmienił Pabla Valcarcego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Pablo Larrea z Ponferradiny. Była to 68. minuta pojedynku. Trener Ponferradiny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Asiera Benita. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kaxe. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 104 ataki oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 81. minucie wynik ustalił Yuri. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Asier Benito.

W 85. minucie Renato Santos został zmieniony przez Lorenza Gonzaleza, co miało wzmocnić jedenastkę Malaga CF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yuriego na Saúla Crespa.

Mikel Villanueva Álvarez27′
62′ Ignacio Gil de Pareja Vicent
Keidi Bare28′
68′ Pablo Guido Larrea Gambara
Adrián González Morales
Óscar Sielva Moreno
Antonio Cortés Heredia
 81′ 88′ Yuri de Souza Fonseca
Hicham Boussefiane
72′ Álex Aizpuru Aizbitarte
Diego González Polanco51′
88′ Saúl Crespo Prieto
Juan Pablo Añor Acosta62′
Francisco Jesús López de la Manzanara Delgado
Mohamed Benkhemassa
62′ Pablo Valcarce Vidal
Badr Boulhroud
72′ Asier Benito Sasiain
Esteban Rolón
Sergio Buenacasa Alba
Lorenzo José González Montesdeoca85′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Malaga CF przyznał dwie.