Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda División: Real Saragossa - Rayo Vallecano 1-2 (1-0)

W starciu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 25 listopada, drużyna Saragossy przegrała z Rayo 1-2 (1-0). Mecz odbył się na Estadio de la Romareda w Saragossie.

14. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-25 19:00 | Stadion: Estadio de la Romareda | Arbiter: Iosu Galech Apezteguía
José Ángel Pozo 83'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków drużyna Rayo wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Saragossy nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się James Omonigho. Sytuację bramkową stworzył Íñigo Eguaras.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Saragossy.

W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Harisowi Vučkičowi, zawodnikowi Saragossy. W tej samej minucie w jedenastce Rayo doszło do zmiany. Santi Comesaña wszedł za Martína Pascuala.

Trener Rayo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jonathana Montiela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Óscar Trejo. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola. W 66. minucie Iván Martos został zastąpiony przez Isiego Palazóna. W tej samej minucie w zespole Rayo doszło do zmiany. Antoñín Cortés wszedł za Andrésa Martína.

Chwilę później trener Saragossy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Gabriel Fernández, a murawę opuścił Haris Vučkič.

Drużyna Rayo otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 72. minucie bramkę wyrównującą zdobył Antoñín Cortés.

W 78. minucie sędzia pokazał kartkę Carlosowi Niecie z Saragossy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rayo w 83. minucie spotkania, gdy José Pozo strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Álvara Garcíi.

Od 85. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Rayo. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Rayo doszło do zmiany. Emiliano Velázquez wszedł za José Poza. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Stole Dimitrievski
82′ Carlos Martín Vigaray
Óscar Valentín Martín Luengo90′
75′ Luca Zanimacchia
Andrés Martín García66′
74′ Juan José Narváez Solarte
Álvaro García Rivera
 19′ 82′ James Omonigho Igbekeme
Óscar Guido Trejo66′
Íñigo Eguaras Álvarez
José Ángel Pozo la Rosa  83′ 87′
55′ 67′ Haris Vučkič
Yacine Qasmi
Álvaro López Ratón
Miguel Ángel Morro Muñoz
Alejandro Francés Torrijo
Luca Zinedine Zidane
74′ 78′ Carlos Nieto Herrero
Iker Recio Ortega
82′ Álvaro Tejero Sacristán
Emiliano Daniel Velázquez Maldonado87′ 88′
75′ Sergio Bermejo Lillo
Santiago Comesaña Veiga55′
Jannick Buyla Sam
Jonathan Montiel Caballero66′
82′ Adrián González Morales
Mario Suarez
Javier Ros Añón
Antonio Cortés Heredia66′  72′
Alberto Zapater Arjol
Tiago Manuel Dias Correia
67′ Gabriel Matías Fernández Leites
Isaac Palazón Camacho66′
Ivan Azón Monzón
José Leonardo Ulloa
Raí Nascimento de Oliveira

Zespół Rayo był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy Saragossy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.