Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda División: CD Numancia de Soria - Albacete Balompié 1-0 (0-0)

W starciu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 1 listopada, zespół Numancii wygrał z Realem Betis 1-0 (0-0). Mecz na Nuevo Estadio Los Pajaritos w Sorii obejrzało 3 235 widzów.

14. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-11-01 12:00 | Stadion: Nuevo Estadio Los Pajaritos | Widzów: 3235 | Arbiter: M. Ortiz Arias
CD Numancia de Soria
Albacete Balompié
1
0
Alberto Escassi 82'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 meczów zespół Numancii wygrał 12 razy i zanotował siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Real Betis: José Carowi w 1. i Karimowi Azamoumowi w 13. minucie.

W 53. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Manu Fusterowi z Realu Betis. W 57. minucie za Alejandra Sanza wszedł Otegui.

W 60. minucie w zespole Realu Betis doszło do zmiany. Roberto Olabe wszedł za Karima Azamouma. W 63. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Robertowi Olabemu, piłkarzowi Realu Betis. Chwilę później trener Numancii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Alberta Noguerę. Na boisko wszedł Néstor Albiach, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trener Realu Betis postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Manu Fustera i na pole gry wprowadził napastnika Daniego Ojedę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 71. minucie żółtą kartkę dostał Néstor Albiach, zawodnik gospodarzy. W 78. minucie Higinio Marín został zmieniony przez Guillerma Fernándeza, co miało wzmocnić drużynę Numancii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romana Zozulję na Carlosa Acuñę.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Alberto Escassi dla zespołu Numancii. Bramka padła w tej samej minucie. W doliczonym czasie gry sędzia przyznał żółtą kartkę Guillermowi Fernándezowi z drużyny gospodarzy.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Roberto Olabe osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 63. minucie.

José Antonio Caro Martínez1′
 82′ Alberto Escassi Oliva
Francisco García Solsona
Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos
Manuel Fuster Lázaro53′ 65′
64′ Alberto Noguera Ripoll
Karim Azamoum13′ 60′
57′ Alejandro Sanz Sainz
Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
Francisco José Sánchez Rodríguez
Pedro Antonio Sánchez Moñino
78′ Higinio Marín Escavy
Ivan Kecojević
64′ 71′ Néstor Albiach Roger
Leonardo Capezzi
57′ Antonio Islam Otegui Khalife
Álvaro José Jiménez Guerrero
78′ 90′ Guillermo Fernández Hierro
Roberto Olabe del Arco60′ 63′ 90′
Ignacio Agustín Sánchez Romo
Carlos Javier Acuña Caballero79′
Igor Zlatanović
Daniel Ojeda Saranova65′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gości otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.