Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda División: CD Lugo - Rayo Vallecano 1-0 (0-0)

W pojedynku 14. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 3 listopada, drużyna Lugo wygrała z Rayo 1-0 (0-0). Mecz na Estadio Anxo Carro obejrzało 2 867 widzów.

W  pojedynku 14. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 3 listopada, drużyna Lugo wygrała  z Rayo  1-0 (0-0). Mecz na Estadio Anxo Carro obejrzało 2 867 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów zespół Lugo wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszej połowie jedenastka Rayo mogła mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji. W 28. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gości.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Lugo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Edu Campabadala wszedł Gerard Valentín. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Adriemu Embarbie z Rayo.

W tej samej minucie Tete Morente został zastąpiony przez Manu Barreira. W 67. minucie Gerard Valentín został zmieniony przez Iriome'a, co miało wzmocnić drużynę Lugo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Óscara Treja na José Poza.

Jedyną bramkę meczu zdobył Cristian dla zespołu Lugo. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Yanisa Rahmaniego.

Chwilę później trener Rayo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Federico Piovaccari, a murawę opuścił Saúl García. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Rayo doszło do zmiany. Jonathan Montiel wszedł za Santiego Comesañę.

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Lugo, która potrzebowała tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali. Przewaga drużyny Rayo w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Lugo żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Lugo będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Albacete Balompié. Natomiast 10 listopada Cádiz CF zagra z drużyną Rayo na jej terenie.