Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda División: CD Castellón - AD Alcorcón 0-2 (0-2)

24 listopada na Nou Estadi Castalia w Castellón de la Planej odbyło się spotkanie 14. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Castellónu i AD Alcorcón. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AD Alcorcón 2-0.

14. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-24 19:00 | Stadion: Nou Estadi Castalia | Arbiter: Jon Ander González Esteban
CD Castellón
AD Alcorcón
0
2
DO PRZERWY  0-2
Marc Gual 31',45'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 23. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Álvarowi Fidalgowi, piłkarzowi Castellónu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AD Alcorcón w 31. minucie spotkania, gdy Marc Gual zdobył z karnego pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 44. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Luísowi Gustavowi z Castellónu. W tej samej minucie Rafa Gálvez został zmieniony przez Víctora Garcíę.

W 45. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Marc Gual z AD Alcorcón. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Na drugą połowę drużyna Castellónu wyszła w zmienionym składzie, za Juantę wszedł Igor Zlatanović. Trener Castellónu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Paolo Fernandes, a murawę opuścił César Díaz.

W 56. minucie żółtą kartkę otrzymał Laure z zespołu gości. Kibice AD Alcorcón nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ernesta Gómeza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Óscar. W 62. minucie Marc Mateu został zmieniony przez Davida Cubillasa, a za Luísa Gustava wszedł na boisko Arturo Molina, co miało wzmocnić drużynę Castellónu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Richarda Boatenga na Juanmę Bravo.

W 71. minucie żółtą kartkę dostał David Cubillas, zawodnik gospodarzy. Na osiem minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę obejrzał Álvaro, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Reko, Víctor García, a na ich miejsce weszli Ander Gorostidi, Marc Gual.

W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Satrústeguiego z Castellónu, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku José Leóna z drużyny przeciwnej.

Laureano Sanabria Ruiz56′
87′ Eneko Satrústegui Plano
David Fernández Cortázar
44′ Rafael Gálvez Cerillo
José León Bernal90′
44′ 67′ Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos
José Carlos Ramírez Suárez
Joseba Muguruza Bengoa
Álvaro Juan De la Torre Sánchez82′
46′ César Díaz Martínez
Ander Gorostidi García85′
23′ Álvaro Fidalgo Fernández
Juan Aguilera Núñez
Rubén Díez Adán
Óscar Arribas Pasero61′
62′ Marc Mateu Sanjuán
Richard Boateng76′
46′ Juan Tomás Ortuño Martínez
Marc Gual Huguet  31′ (k.), 45′ (k.) 85′
Óscar Alexander Whalley Guardado
Samuel Casado Conde
Carlos Javier Delgado Rodríguez
Jesús Ruiz Suárez
44′ Víctor García Marín
Juan Manuel Bravo Alcántara76′
67′ Arturo Molina Tornero
Luís Manuel Gonçalves Silva85′
Carles Salvador Vidal
Aitor González Ramírez
62′ 71′ David Cubillas Peña
Diego Moreno Escobar
46′ Paolo Fernandes Cantin
Alejandro Escardó Llamas
Jordi Sánchez Ribas
Ernesto Gómez Muñoz61′
46′ Igor Zlatanović

Piłkarze AD Alcorcón obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Drużyna Castellónu wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.