Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda División: Cartagena - RCD Mallorca 1-2 (0-0)

25 listopada na Estadio Municipal Cartagonova odbył się mecz 14. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Cartagenej i RCD Mallorca. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem RCD Mallorca 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Bułkę występującego w Cartagenej.

14. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-25 21:30 | Stadion: Estadio Municipal Cartagonova | Arbiter: Rubén Ávalos Barrera
L. Junior 81'

Drużyna RCD Mallorca bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Iddrisu Mohammeda z RCD Mallorca, a w 13. minucie José Jurada z drużyny przeciwnej.

W 55. minucie Berto Cayarga został zastąpiony przez Áleksa Gallara. W tej samej minucie José Jurado został zmieniony przez Claveríę, co miało wzmocnić drużynę Cartagenej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Iddrisu Mohammeda na Ruiza de Galarretę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RCD Mallorca w 69. minucie spotkania, gdy Dani Rodríguez zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 70. minucie w zespole RCD Mallorca doszło do zmiany. Jordi Mboula wszedł za Murila. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Carlos Moreno, piłkarz gospodarzy. W następstwie utraty bramki trener Cartagenej postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Nacha Gila i na pole gry wprowadził napastnika Jacka Harpera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 75. minucie żółtą kartkę obejrzał Jack Harper z drużyny gospodarzy. Na 12 minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Carlos Moreno z Cartagenej i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 71. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RCD Mallorca w 81. minucie spotkania, gdy Lago Wakalibille strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Niedługo później trener RCD Mallorca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Antonio Sánchez, a murawę opuścił Álex Alegría.

Między 82. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cartagenej: Adalberto Carrasquilla, Rubén Castro, na ich miejsce weszli: Sergio Aguza, Álex Martín. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniego Rodrígueza, Laga Wakalibille'a zajęli: Amath Ndiaye, Aleksandar Sedlar. W 83. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Jeanowi-Pierre'owi Rhynerowi, piłkarzowi Cartagenej.

Niedługo później Elady Zorrilla wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cartagenej, zdobywając bramkę w 90. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł David Simón.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Manolowi Reinie i Áleksowi Gallarowi. Zespołowi Cartagenej zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny RCD Mallorca.

Joan Sastre Vanrell
71′ 78′ Carlos David Moreno Hernández
Martin Valjent
83′ Jean-Pierre Patrick Rhyner
Antonio José Raíllo Arenas
Alberto de la Bella Madureño
Brian Oliván Herrero
85′ Adalberto Eliécer Carrasquilla Alcázar
Iddrisu Baba Mohammed12′ 60′
73′ Ignacio Gil de Pareja Vicent
Murilo De Souza Costa70′
55′ Alberto Cayarga Fernández
Lago Junior Wakalibille  81′ (k.) 82′
13′ 55′ José Ángel Jurado de la Torre
Aleix Febas Pérez
85′ Rubén Castro Martín
Daniel José Rodríguez Vázquez  69′ (k.) 82′
 90′ Eladio Zorrilla
Franco Matías Russo Panos
85′ José Alejandro Martín Valerón
Aleksandar Sedlar82′
85′ Sergio Aguza Santiago
Luka Romero Bezzana
55′ Pablo Clavería Herráiz
Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria60′
Sergio Lozano Lluch
Antonio Sánchez Navarro82′
William de Camargo
Salvador Sevilla López
55′ 90′ Alejandro Gallar Falguera
Jordi Mboula Queralt70′
73′ 75′ Jack Harper
Amath Ndiaye82′
Simón Moreno Barroso
Abdón Prats Bastidas

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom Cartagenej, a piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.