Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda División: AD Alcorcón - Racing Santander 1-0 (1-0)

W starciu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 2 listopada, drużyna AD Alcorcón zwyciężyła z Racingiem Santander 1-0 (1-0). Mecz na Estadio Santo Domingo obejrzało 2 727 widzów.

14. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-11-02 18:00 | Stadion: Estadio Santo Domingo | Widzów: 2727 | Arbiter: S. Ais Reig
AD Alcorcón
Real Racing Club de Santander
1
0
Stoichkov 27'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów zespół AD Alcorcón wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia pokazał kartkę Jordiemu Figuerasowi z jedenastki gości.

Jedyną bramkę meczu dla AD Alcorcón zdobył Stoichkov w 27. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Dani Romera.

W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ritchie Kitoko z Racinga Santander, a w 43. minucie Samuela Sosę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AD Alcorcón.

Drugą połowę zespół AD Alcorcón rozpoczął w zmienionym składzie, za Samuela Sosę wszedł Paris Adot. W 55. minucie kartką został ukarany Dorca, zawodnik gospodarzy.

W 60. minucie za Dorcę wszedł Unai Elgezabal. W 62. minucie arbiter ukarał kartką Bellvísa, piłkarza AD Alcorcón. Kibice Racinga Santander nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nica Hidalga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Ritchie Kitoko.

W 78. minucie Cejudo został zmieniony przez Jona Andera, a za Jordiego Figuerasa wszedł na boisko Nuha Marong, co miało wzmocnić drużynę Racinga Santander. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniego Romerę na Sandazę. Od 80. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AD Alcorcón oraz dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Luca Zinedine Zidane
62′ Carlos Bellvís Llorens
Aitor Buñuel Redrado80′
82′ Adrián Diéguez Grande
Moises Delgado
David Fernández Cortázar
Jordi Figueras Montel6′ 87′
Laureano Sanabria Ruiz
Iñaki Olaortua Descarga
90′ Richard Boateng
Álvaro Cejudo Carmona78′
55′ 60′ Albert Dorca Masó
Ritchie Kitoko38′ 64′
 27′ Juan Diego Molina Martínez
Mario Ortiz Ruiz
43′ 46′ Samuel Alejandro Sosa Cordero
Abdoul Karim Yoda
86′ Daniel Romera Andújar
David Rodríguez Sánchez
Óscar Arribas Pasero
Enzo Lombardo
Samuel Casado Conde
Iván Crespo Secunza
46′ Paris Alejandro Adot Barandiarán
Óscar Gil Osés
60′ Unai Elgezabal Udondo
Nicolás Hidalgo GArcía64′
Luís Manuel Gonçalves Silva
Sergio Ruiz Alonso
Serhii Myakushko
Alberto Cayarga Fernández
86′ Francisco José Sandaza Asensio
Nuha Marong Krubally87′
Rui Pedro Silva Costa
Jon Ander Pérez Ruiz de Garibay78′ 90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Piłkarze Racinga Santander otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.