Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: Yeclano - Recreativo 2-0 (1-0)

W starciu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 24 listopada, drużyna Yeclano wygrała z Recreativo 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Municipal La Constitución. Na boisku mogliśmy zobaczyć Grzegorza Kleemanna występującego w Yeclano.

14. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-24 17:00 | Stadion: Estadio Municipal La Constitución | Arbiter: Daniel Yuste
Yeclano Deportivo
RC Recreativo de Huelva
2
0
Víctor Fenoll 29'
Íñigo Alayeto 57'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Yeclano w 29. minucie spotkania, gdy Víctor Fenoll zdobył pierwszą bramkę.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Recreativo: Nanowi w 30. i Rubénowi Cruzowi w 35. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Yeclano.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Yeclano, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie wynik ustalił Íñigo Alayeto.

W 58. minucie Rubén Cruz zastąpił Chulego. W 61. minucie w jedenastce Recreativo doszło do zmiany. Isi Ros wszedł za Gustava Quezadę. A trener Yeclano wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa Felipego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Víctor Fenoll.

W 71. minucie Nano został zmieniony przez Alfonsa, co miało wzmocnić zespół Recreativo. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Castilla na Tonete'a w 80. minucie oraz Íñiga Alayeta na Rafę Lópeza w tej samej minucie. Od 74. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Torre
74′ Miguel Martínez Serna
Óscar Ramírez Martín
80′ Luis Castillo Ortega
Sergio Jiménez García
 29′ 68′ Víctor Manuel Fenoll Sánchez
Carlos Leopoldo Martínez Garrido
81′ Carlos Selfa Sanfélix
Gustavo Mauricio Quezada Reinoso61′
Alejandro Vaquero Lafuente
Enrique Rivero Pérez
 57′ 79′ 85′ Íñigo Alayeto Martínez
Rubén Cruz Gil35′ 58′
84′ Iker Torre Larrañaga
Alberto Quiles Piosa
Grzegorz Zygmunt Kleemann
Alejandro Lázaro Rodríguez
85′ Rafael López Soriano
Miguel Ángel García Cera
David Puche Martínez
Víctor Barroso Maya
Raúl Bonillo Agusti
Alfonso Jesús Fernández Martín71′
68′ Carlos Felipe Martínez
Francisco López Bejarano
Javier Muñoz Abellán
Isidro Ros Ríos61′
80′ Antonio Martínez Tormos
Manuel Jesús Vázquez Florido58′ 90′

Drużyna Recreativo miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze Yeclano dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.