Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: Valencia CF Mestalla - Orihuela CF 4-1 (3-0)

W meczu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 24 listopada, zespół Valencii CF II wygrał z Orihuelą 4-1 (3-0). Pojedynek odbył się na Estadio Antonio Puchades w Paternej.

Brian Pallarés 69'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Orihueli wygrał aż sześć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Juanpe Pina zastąpił Nacha Porcara.

W 21. minucie żółtą kartkę dostał David Castro z zespołu gospodarzy.

Tymczasem to piłkarze Valencii CF II otworzyli wynik. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Jordi Sánchez.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał David Fonda, zawodnik Orihueli.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valencii CF II w 33. minucie spotkania, gdy Vicente Esquerdo strzelił drugiego gola.

Niedługo później Jordi Sánchez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Valencii CF II, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania.

Drugą połowę drużyna Orihueli rozpoczęła w zmienionym składzie, za Rodriego wszedł Rubén Solano. W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nacha Porcara, zawodnika gości.

W 54. minucie sędzia wyrzucił z boiska Casesa z Orihueli. W 59. minucie w zespole Valencii CF II doszło do zmiany. Marc Ferris wszedł za Javiego Jiméneza. Chwilę później trener Orihueli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Pitu, a murawę opuścił Antonio Martínez.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Valencii CF II doszło do zmiany. Carlos González wszedł za Alfreda Planasa.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 69. minucie gola pocieszenia strzelił Brian Pallarés.

W 72. minucie żółtą kartkę otrzymał Adrián Gómez z Valencii CF II. Kibice Valencii CF II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pabla Jiméneza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Sergio Moreno. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. David Castro z Valencii CF II na 10 minut przed zakończeniem starcia dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 21. minucie.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 86. minucie wynik na 4-1 podwyższył Carlos González. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W doliczonym czasie gry sędzia pokazał żółtą kartkę Javiemu Llorowi z zespołu gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Emilio José Romero Belluga
21′ 80′ David Castro Pazos
David Fondarella Colomer32′
Adrià Guerrero Aguilar
Juan Pedro Pina Martínez8′
Hugo Guillamón Sanmartín
Rodrigo Ángel Gil Torres46′
59′ Javier Jiménez García
Luis Gilabert Badal
José Pascual Alba Seva
Pedro Inglés Valero
 33′ Vicente Esquerdo Santas
Javier Llor Igualada90′
72′ Adrián Gómez Ramírez
Brian Pallarés Blasco  69′
69′ Alfred Planas Moya
José María Cases Hernández54′
75′ Sergio Moreno Martínez
Antonio Martínez López60′
 27′, 45′ Jordi Sánchez Ribas
Francisco José Nicolás González
Joaquín Blázquez
Aitor Arias García
59′ Marcos Ferris Morales
José Carlos Gómez Martínez
69′  86′ Francisco Carlos González Cabrera
Juan Carlos Fernández Marín60′
75′ Pablo Jiménez García
Rubén Solano Sánchez46′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.