Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: UP Langreo - UD San Sebastián 3-0 (2-0)

W starciu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 24 listopada, jedenastka UP Langreo wygrała z UD San Sebastián 3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Nuevo Ganzábal w La Felguerze.

Alain Álvarez 11'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się David Álvarez.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UP Langreo w 11. minucie spotkania, gdy Alain Álvarez zdobył drugą bramkę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom UP Langreo: Mateo Arellanowi w 34. i Cristianowi Ferreirowi w 44. minucie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie za Aitora Puñala wszedł Julio Delgado. W tej samej minucie w drużynie UD San Sebastián doszło do zmiany. Joel Rodríguez wszedł za Álvara Queijeira.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił David Álvarez z UP Langreo. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole UP Langreo doszło do zmiany. Adrián Llano wszedł za Pedro Montera.

W 69. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Souleymane'a Gassamę z UD San Sebastián, a w 73. minucie Alaina Álvareza z drużyny przeciwnej. Po chwili trener UD San Sebastián postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Rubén De Tomás, a murawę opuścił Souleymane Gassama. W 80. minucie w jedenastce UP Langreo doszło do zmiany. Cristian Carracedo wszedł za Davida Álvareza.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał kartkę Marcowi Nierdze z drużyny gospodarzy. Kibice UP Langreo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Asiera Gomesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Marc Nierga. W 88. minucie kartkę dostał Cristian Carracedo, zawodnik UP Langreo.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Álvaro Cortés Valiente
 11′ 73′ Alain Álvarez Menéndez
Souleymane Gassama69′ 79′
44′ Cristian Ferreiro Arguelles
Aitor Puñal Rodríguez57′
Ander Gayoso Reina
Rubén Valverde Paredes
Ramiro Mayor Ruiz
Alejandro Galindo Valencia
34′ Mateo Arellano Jiménez
Jonathan Kabasele Bijimine
Álvaro Gómez Martín
Álvaro Queijeiro Pintos57′
Jordi Marenyà Gumbau
Fernando Ruiz Izaguirre
65′ Pedro Montero Cascales
Adrián Trabazo Velázquez
 6′, 62′ 80′ Antonio David Álvarez Rey
Iván Bueno López
82′ 85′ Marc Nierga Martí
Raúl Hernández Grados
Dennis Díaz Fernánadez
José Carlos Asenjo Camacho
Daniel García Peláez
Mario Hernández Hernández
85′ Asier Gomes Álvarez
Rubén De Tomás Gómez79′
Ernesten Rubis Lavsamba
Carlos Monzón Herranz
65′ Adrián Llano Méndez
Julio Delgado Domínguez57′
80′ 88′ Cristian Carracedo García
Joel Rodríguez Satorres57′
Jorge Hernández Diéguez

Piłkarze UP Langreo dostali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.