Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: UE Olot - Atlético Levante UD 3-0 (0-0)

W starciu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 24 listopada, drużyna UE Olot wygrała z Levante II 3-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Camp Municipal d'Olot.

Álvaro Salinas 55'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Levante II wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 21. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom UE Olot oraz dwie drużynie przeciwnej.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 49. minucie Xumetra dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół UE Olot, zdobywając kolejną bramkę. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Álvaro Salinas.

W 66. minucie Nacho Ruiz został zmieniony przez Ferniego. W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w jedenastce Levante II za Cantery wszedł Christian Albert, a w drużynie UE Olot Álvaro Salinas zmienił Carlosa Pola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Vivancosowi, piłkarzowi UE Olot.

Niedługo później Xumetra wywołał eksplozję radości wśród kibiców UE Olot, strzelając kolejnego gola w 74. minucie meczu. W 75. minucie Álex Blesa został zmieniony przez Giorgiego Kochorashvilego, co miało wzmocnić zespół Levante II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Xumetrę na Natalia oraz Héctora Simóna na Joela Arimany'ego.

W 80. minucie kartkę dostał José Soler z UE Olot. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Rubén García Canales
41′ Arnau Comas Freixas
Gonzalo Pereira Cejudo
Carles Mas Bacardit
Ignacio Ruiz Lluch66′
Pedro Del Campo González
Jesús José Bernal Villarig
80′ Héctor Simón Escudero
Alejandro Blesa Pina75′
80′ José Antonio Soler Durá
Arturo Molina Tornero36′
69′ Albert Vivancos Roig
Alejandro Cantero Sánchez21′ 66′
 49′, 74′ 77′ Jordi Xumetra Feliu
Rafael González Rodríguez
 55′ 38′ 66′ Álvaro Salinas García
Giorgi Kochorashvili75′
80′ Joel Arimany Sala
Pablo Martínez Andrés
77′ Natalio Lorenzo Poquet
Christian Albert Simo66′
66′ Carlos Javier Polo Jiménez
Daniel Sandoval Fernández

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.