Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: UE Cornellà - FC Andorra 2-0 (1-0)

W starciu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 24 listopada, jedenastka UE Cornellà wygrała z FC Andorra 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Campo Nuevo Municipal de Cornella w Cornelli de Llobregat.

14. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-24 18:00 | Stadion: Campo Nuevo Municipal de Cornella | Arbiter: Antonio Abril
UE Cornellà
FC Andorra
2
0
Carlos Esteve 19'
Leo Rodríguez 68'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UE Cornellà w 19. minucie spotkania, gdy Carlos Esteve zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Carlosowi Esteve'owi z UE Cornellà. Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu UE Cornellà.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Moussie Sidibému, zawodnikowi FC Andorra. W 63. minucie Carlos Esteve zastąpił Juana Becerrę.

W 66. minucie arbiter przyznał kartkę Mickaëlowi Gaffoorowi z drużyny gości.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka UE Cornellà, strzelając kolejnego gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Leo Rodríguez.

W 70. minucie kartkę dostał Óscar Prats z UE Cornellà. Chwilę później trener UE Cornellà postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lobata wszedł Mario Robles, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie UE Cornellà utrzymać prowadzenie. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Andorra doszło do zmiany. Rai wszedł za Víctora Casadesúsa.

Trener FC Andorra wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Áleksa Pachóna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Javi Martos. W 83. minucie Pablo Fernández został zmieniony przez Ivána Guzmána, co miało wzmocnić jedenastkę UE Cornellà. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rubéna Bovera na Aimery'ego Pingę. W 89. minucie kartkę dostał Juan Becerra, piłkarz gospodarzy.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Francisco Javier Martos Espigares73′
70′ Óscar Prats Catalá
Jilmar Steed Torres Martínez
Isaac Nana Asare
Adrià Vilanova Chaure
71′ Cristian Lobato Villegas
Rubén Bover Izquierdo84′
 68′ Leonardo Del Cristo Ramírez Rodríguez
Martí Riverola Bataller
 19′ 45′ 63′ Carlos Esteve Rodríguez
Moussa Sidibé57′
83′ Pablo Fernández Blanco
Víctor Casadesús Castaño73′
Eloy Gila Marín
Ernest Forgàs Pallarès
Oriol Martí Gutiérrez
Miguel Bañuz Antón
71′ Mario Robles Domínguez
Oriol Dot Codina
Abdoulaye Fall
Raúl Feher
83′ Iván Guzmán García
Ludovic Clemente Garcés
Ramón Riego García
Raimon Marchán Vidal73′
63′ 89′ Juan Camilo Becerra Maya
Alejandro Pachón Párraga73′
Abdelilah Damar
Aimery Pinga Maria84′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom UE Cornellà, a piłkarzom gości pokazał dwie.