Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: UD Melilla - Real Sporting de Gijón II 2-0 (1-0)

24 listopada na Estadio Álvarez Claro odbyło się spotkanie 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Melilli i Sportinga Gijón II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Melilli 2-0.

Jon Ceberio 88'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 14. a 30. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Melilli w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Mawi. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Carri, zawodnik Melilli. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Melilli.

Między 47. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Melilli. W 63. minucie Gaspar Campos został zastąpiony przez Garciego.

A kibice Melilli nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hichama. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Carlos Fernández. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugiego gola. W 69. minucie Pablo García został zmieniony przez Berta Espesa, a za Chikiego wszedł na boisko Iván Elena, co miało wzmocnić drużynę Sportinga Gijón II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carriego na Jordiego Ortegę oraz Mawiego na Juanmiego Carrióna. Między 77. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Jedenastka Sportinga Gijón II ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 88. minucie wynik ustalił Jon Ceberio.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Christian Joel Sánchez Leal
47′ Mohamed Mohamed Mahanan
Pablo García Carrasco69′
61′ Víctor Manuel Mena Coto
Guillermo Rosas Alonso
30′ Ricardo Segura Martinez
Pelayo Suárez López14′
38′ 71′ José María Carrión Gallardo
Pablo Villalón Rodríguez
 88′ Jon Ceberio Mutuberria
Alberto González García
64′ Carlos Alfonso Fernández Herrera
Javier Mecerreyes Campal
 37′ 50′ 82′ Manuel Sánchez Aragón
César García Menéndez
Leonardo Santos Rodrigues
Ángel Javier Velasco Benítez
82′ Juan Miguel Carrión Gallardo
José Gragera Amado
71′ Jordi Ortega Alcalá
Miguel García Lucio63′ 85′
64′ Hicham Khaloua
Daniel Sandoval Giraldo

Piłkarze obu drużyn dostali po pięć żółtych kartek.