Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: Talavera - Villarrobledo 1-0 (0-0)

W starciu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 24 listopada, zespół Talavery wygrał z Villarrobledo 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Estadio El Prado w Talaverze de la Reinej.

Sergio San José 77'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Talavery wygrała aż trzy razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Talavera: Cristianowi w 16. i Reguerze w 23. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Villarrobledo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Teo Tirado, a murawę opuścił Dani Lozano. W 57. minucie Cristian został zastąpiony przez Ángela Lópeza.

W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rubéna Sáncheza z Villarrobledo, a w 71. minucie Sergia Joségo z drużyny przeciwnej. W 67. minucie w jedenastce Villarrobledo doszło do zmiany. Pekes wszedł za Agustína Alonsa. Kibice Talavery nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aguilerę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jonxa Vidal. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Josemi Perona, piłkarz gości.

Mimo że jedenastka Talavery nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 83 ataki oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Sergio José.

Między 78. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonym czasie gry w zespole Talavery doszło do zmiany. Nandi wszedł za Samu Corrala.

Sánchez
89′ Óscar Santiago Rumayor
Daniel Lozano Pérez55′
 77′ 71′ Sergio San José López
Manuel Molina Barrancos78′
88′ Julio Cidoncha Fernández
José Miguel Perona Andrés76′
23′ Francisco Javier Reguera Olivares
Juan Manuel Montero Sánchez
75′ Jon Xavier Vidal Alonso
Daniel Rubio de la Cruz
Damián Fernando Zamorano
Ignacio Segura Carrión
90′ Samuel Corral Valero
Agustín Rafael Alonso Cavallaro67′
16′ 57′ Cristian Fernández Conchuela
Rubén Sánchez García65′
Daniel Barbero Álvarez
Javier López Mora Gil
90′ Álvaro Hernández De Miguel
Borja Collado Ruiz
57′ Ángel López Pérez
Ismael Álvarez Lohoba
75′ Pablo Aguilera Gómez
Miguel Ángel Cano Ruiz67′

Wyjątkowa nieporadność napastników Villarrobledo była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Villarrobledo pokazał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Villarrobledo w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.