Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: Salamanca - Logronés 1-4 (0-2)

W spotkaniu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 23 listopada, jedenastka Salamanki przegrała z Logronés 1-4 (0-2). Pojedynek odbył się na Pistas del Helmántico.

Ander Vitoria 67'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie kartkę otrzymał Iago López z Logronés.

W 28. minucie Iago López został zastąpiony przez Miguela Santosa. W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jaime Paredesa z Logronés, a w 34. minucie Jordana Blaisego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Logronés w 34. minucie spotkania, gdy Andy strzelił z karnego pierwszego gola.

Zespół Salamanki ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 42. minucie Andy ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Logronés: Miguelowi Santosowi w 49. i Míchelowi Zabacowi w 65. minucie.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kolejnego gola dla zespołu gości strzelił Roni.

Prawie natychmiast Ander Vitoria wywołał eksplozję radości wśród kibiców Logronés, zdobywając kolejną bramkę w 67. minucie starcia.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 76. minucie wynik ustalił Guille Andrés.

Kibice Salamanki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ivána Garrida. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić David Grande. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Jon Errasti, zawodnik Logronés. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-4.

Rubén Miño Peralta
34′ 46′ Jordan Blaise
Iñaki Sáenz Arenzana71′
58′ Diego González Díaz
Jaime Sierra Mateos
78′ Francisco David Grande Serrano
Miguel Santos Alfageme28′ 49′
46′ Álvaro Romero Morillo
Antonio Manuel Asencio Rodríguez
58′  76′ Guillermo Andrés López
Rayco García Dauta
78′ Iván Garrido Ciaurriz
Ousama Siddiki68′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Logronés przyznał pięć.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.