Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: Real Sociedad II - Osasuna 3-1 (2-1)

W spotkaniu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 23 listopada, drużyna Realu Sociedad II wygrała z Osasuną 3-1 (2-1). Starcie odbyło się na Estadio Zubieta XXI w Lasarte-Orii.

Barbero 14'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Realu Sociedad II wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jorge Herrandowi z Osasuny. Była to czwarta minuta pojedynku.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy Realu Sociedad II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Julen Lobete.

Piłkarze Osasuny nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 14. minucie Barbero wyrównał wynik meczu. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Po pół godzinie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jorge Herrando osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w czwartej minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Martín Zubimendi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Sociedad II, zdobywając kolejną bramkę w 42. minucie meczu.

Na drugą połowę zespół Realu Sociedad II wyszedł w zmienionym składzie, za Roberta Navarra wszedł Xeber Alkain.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Realu Sociedad II, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie wynik ustalił Ander Gorostidi.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu żółtą kartką został ukarany Jérémy Blasco, zawodnik Realu Sociedad II. W 60. minucie José Hualde zastąpił Adriána Arangurena. W 61. minucie żółtą kartkę dostał Aritz Aranbarri z drużyny gospodarzy.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Osasuny doszło do zmiany. Marcos Mendes wszedł za Barberę. Chwilę później trener Realu Sociedad II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Garrido, a murawę opuścił Roberto López. W 75. minucie Oier Calvillo został zmieniony przez Gabriego Lizarragę, co miało wzmocnić drużynę Osasuny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andera Gorostidiego na Olasagastiego.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Iñaki Álvarez Goñi
61′ Aritz Aranbarri Murua
Iker Berruezo Lizarbe
60′ Jérémy Demian Blasco
Oier Calvillo Armendáriz75′
 55′ 83′ Ander Gorostidi García
Samuel Goñi Adrián
46′ Robert Navarro Muñoz
José Javier Hualde Zaratiegui60′
 42′ Martín Zubimendi Ibáñez
Aimar Oroz Huarte
 11′ Julen Lobete Cienfuegos
Daniel Santafé Mena
73′ Roberto López Alcaide
Adrián Aranguren Ollo60′
46′ Xeber Alkain Mitxelena
Jonathan González Crespo
73′ Daniel Garrido Peña
Gabriel Lizarraga Gomara75′
Théo Lucbert
Marcos Ambrosio Mendes Singa72′
83′ Jon Ander Olasagasti Imizcoz
Elur Meoqui Martínez De Icaya

Zespół Realu Sociedad II był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.