Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: Real Club Celta de Vigo II - UD Ibiza 1-0 (1-0)

W starciu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 24 listopada, jedenastka Celta Vigo II zwyciężyła z UD Ibiza 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Campo de Fútbol Municipal de Barreiro.

14. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-24 12:00 | Stadion: Campo de Fútbol Municipal de Barreiro | Arbiter: Leandro Carbajales
Real Club Celta de Vigo II
UD Ibiza
1
0
Alberto Solís 36'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom UD Ibiza: Davidowi Morillasowi w 19. i Áleksowi Quintanilli w 35. minucie.

Jedynego gola z karnego strzelił Alberto Solís dla jedenastki Celta Vigo II. Bramka padła w tej samej minucie. W 39. minucie Álex Quintanilla zastąpił Mariana Gómeza.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Gabriemu Veidze z Celta Vigo II. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Celta Vigo II.

Trener Celta Vigo II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 51. minucie na plac gry wszedł Lautaro De León, a murawę opuścił Emmanuel Apeh. Po chwili trener UD Ibiza postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Raíego Nascimentę. Na boisko wszedł Cirio, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 69. minucie Iker Losada został zmieniony przez Mohę, a za Sergia Bermeja wszedł na boisko Jacobo González, co miało wzmocnić drużynę Celta Vigo II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Frana Grimę na Kike Lópeza. Między 85. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Miguel Núñez Borreguero
80′ Sergio Bermejo Lillo
Álex Quintanilla Urionabarrenetxea35′ 39′
Daniel Molina Orta
Josep Caballé Martín86′
 36′ (k.) 90′ Alberto Solís Gómez
Javier Lara Grande
41′ Gabriel Veiga Novas
Kwasi Sibo
51′ Emmanuel Apeh
Raí Nascimento de Oliveira61′
69′ Iker Losada Aragunde
Enrique López Delgado79′
80′ Jacobo González Rodrigañez
Juan Antonio Arranz Albertos
69′ Mohamed Aiman Moukhliss Agmir
Javier Pérez Mateo
51′ Lautaro De León Billar
Francisco Carbià Barrera
Daniel Vega Cintas
Sergio Cirio Olivares61′

Przewaga zespołu UD Ibiza w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy UD Ibiza. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.