Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: Las Rozas CF - Racing Club de Ferrol 2-5 (0-3)

24 listopada na Estadio Navalcarbón w Madrycie odbyło się spotkanie 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Las Rozas CF i Racinga Ferrol. Mecz zakończył się zwycięstwem Racinga Ferrol 5-2.

Seoane 76'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Racinga Ferrol w 14. minucie spotkania, gdy Álex López strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Las Rozas CF ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Joselu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 33. minucie kartkę dostał Jaime Guadaño, piłkarz Las Rozas CF.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Gola na 0-3 strzelił ponownie w 36. minucie Joselu.

Na drugą połowę zespół Las Rozas CF wyszedł w zmienionym składzie, za Jaime Guadaña, Nogueirę weszli Juanma Fernández, Fran Rivera.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Gola na 1-3 w pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania strzelił Fran Rivera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Racinga Ferrol w 50. minucie spotkania, gdy Pablo Rey zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. Między 59. a 64. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 66. minucie Adrián Armental został zastąpiony przez Daniego Abalę. W 68. minucie w zespole Las Rozas CF doszło do zmiany. Gonzalo Expósito wszedł za Raúla Díeza. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy gola dla piłkarzy gospodarzy strzelił z karnego Calleja.

W 75. minucie w jedenastce Racinga Ferrol doszło do zmiany. Raúl Tavares wszedł za Áleksa Lópeza.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku wpakował piłkę do siatki rywali Seoane.

W 83. minucie w drużynie Racinga Ferrol doszło do zmiany. Javi Sanma wszedł za Joselu. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Bori Gonzálezowi z Las Rozas CF. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-5.

Diego Rivas Rego
68′ Raúl Díez Ortiz
Pau Bosch Hueso
90′ Borja González Tejada
Diego Garrido García
José Ignacio Gómez Ocaña
Diego Seoane Pérez  76′
33′ 46′ Jaime Guadaño Casanova
Miguel Villarejo de Castro
46′ Alejandro Nogueira San Román
Adrián Armental González66′
 71′ (k.) Fernando Calleja Revilla
Alejandro López Sánchez  14′ 75′
61′ Antonio Calvo Martín
Iker Rodellar Fernández
59′ Jesús Muñoz Cruz
José María Leobalde Sende
68′ Gonzalo Expósito Verdejo
Enrique Fornos Domínguez
46′ Juan Manuel Fernández Sánchez
Bruno Rivada Lusquiños
46′  46′ Francisco Rivera Cardoso