Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: Las Palmas II - Rayo Majadahonda 0-0

W spotkaniu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 24 listopada, drużyna Las Palmas II zremisowała z Rayo Majadahonda 0-0. Pojedynek odbył się na Anexo Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii.

14. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-24 13:00 | Stadion: Anexo Gran Canaria | Arbiter: Abraham Dominguez Cervantes
UD Las Palmas Atlético
CF Rayo Majadahonda
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Las Palmas II: Toniemu Segurze w 10. i Juanowi Rodríguezowi w 17. minucie.

W 21. minucie David Camacho zastąpił Manu Alemána. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Las Palmas II wyszedł w zmienionym składzie, za Toniego Segurę wszedł Boris Rapaic. W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Josemiego Castañedę z Las Palmas II, a w 52. minucie Rubéna Mesę z drużyny przeciwnej.

W 57. minucie czerwoną kartkę obejrzał Josemi Castañeda, tym samym drużyna gospodarzy musiała prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Chwilę później trener Las Palmas II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Jurgen, a murawę opuścił Mara. W 64. minucie w zespole Rayo Majadahonda doszło do zmiany. Iago Díaz wszedł za Marca Caballégo.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia żółtą kartką został ukarany Pablo, piłkarz gości. Trener Rayo Majadahonda postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Borję Díaza i na pole gry wprowadził napastnika Laerte Polydoro, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 79. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W doliczonej drugiej minucie meczu w drużynie Rayo Majadahonda doszło do zmiany. Alberto Ródenas wszedł za Pabla.

Basilio Sancho Agudo
21′ David Camacho Eugenio
Pablo Andrade Plaza da Silva75′ 90′
Jesús Fortes Socas
Charlie Dean I'Anson
Daniel Jesús Martín Gil
Rubén Pulido Peñas86′
48′ 57′ José Miguel Castañeda Macho
Jean Jules Sepp Mvondo
83′ Gorka Garai Asla
Jesús Miguel Valentín Rodríguez85′
Alberto Reina Campos
Marc Caballé Naranjo64′
17′ Juan Rodríguez Alonso
Borja Díaz Herrero76′
10′ 46′ Antonio Segura González
Sergio Dueñas Ruiz
58′ Juan Fernández Santiago
Fernando Llorente Mañas
David Herrera Serrano
Rubén Mesa Visiga52′
Javier Choolani Farray
Jagoba Zárraga Martínez
21′ Manuel Jesús Alemán Vélez
Marcos Bravo López
Joel Del Pino Lorenzo Gil
Iago Díaz Fernández64′ 79′
Pablo Haro Hernanz
Juan Carlos Moreno Rojo
58′ Jurgen Méndez Suárez
Laerte Polydoro do Nascimento76′
Roberto Nuñez Mañas
Alberto Ródenas Martínez90′
46′ Boris Rapaic
Jesús Tamayo Tapia

Wyjątkowa nieporadność napastników Las Palmas II była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Wyraźna przewaga zespołu Rayo Majadahonda nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona pięć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.