Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: Deportivo Alavés II - CD Tudelano 1-0 (0-0)

24 listopada na Ciudad Deportiva José Luis Compañón w Vitorii-Gasteiz odbył się mecz 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Alavésu II i Tudelano. Starcie zakończyło się zwycięstwem Alavésu II 1-0.

14. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-24 12:00 | Stadion: Ciudad Deportiva José Luis Compañón | Arbiter: Eder Mallo
Deportivo Alavés II
CD Tudelano
1
0
Iñigo Arzuaga 75'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Już w pierwszych minutach zespół Alavésu II próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Enekowi Zabalecie z jedenastki gości. Była to 41. minuta starcia.

Na drugą połowę drużyna Tudelano wyszła w zmienionym składzie, za Eneka Zabaletę wszedł Fernando Delgado. W 50. minucie arbiter pokazał kartkę Áleksowi Gualdzie, piłkarzowi Alavésu II.

W 61. minucie Iñaki Elejalde został zmieniony przez Andreia Lupu. Kibice Alavésu II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Iñiga Arzuagę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Álex Gualda. Posunięcie trenera było słuszne. Iñiga Arzuagę strzelił zwycięskiego gola w 75. minucie spotkania. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Ángel López z Tudelano.

Jedyną bramkę meczu dla Alavésu II zdobył Iñigo Arzuaga w 75. minucie. W 76. minucie w zespole Tudelano doszło do zmiany. David Lázaro wszedł za Ángela Lópeza.

Chwilę później trener Tudelano postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Adrián Socorro, a murawę opuścił Diego Cortés. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Alavésu II doszło do zmiany. Primi Férriz wszedł za Víctora Lópeza.

Diego Cortés Padilla80′
82′ Víctor López Ibáñez
Jesús Lalaguna Belio
Genís Montolio Lafuente
Eneko Zabaleta Pérez41′ 46′
Erik Ruiz Álvarez
Unai Zamorano Arri
50′ 69′ Alejandro Gualda Jardón
Koldo Obieta Alberdi
61′ Iñaki Elejalde Rodríguez
Diego Suárez Hernández
Aritz Castro Pérez
Óscar López Arboleas
Jorge Bengoetxea Gorostiza
Fernando Delgado García46′
82′ Primitivo Férriz García
Luis Alejandro Olivas Salcedo
69′  75′ Iñigo Arzuaga Mesa
David Lázaro Alonso76′
Pablo Álvarez García
Adrián Jesús Socorro Méndez80′
61′ Andrei Daniel Lupu

Rodrigo Rivas González

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Alavésu II obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.