Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: Córdoba CF - Mérida AD 1-1 (0-1)

W starciu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 24 listopada, zespół Córdoby zremisował z Méridą Asociación 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Nuevo Arcángel.

Cristo 28'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie José Gaspar został zastąpiony przez Crista.

Nagle to piłkarze Méridy Asociación otworzyli wynik. W 28. minucie bramkę zdobył Cristo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Emilio Cubo z jedenastki gości. Była to 41. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Méridy Asociación.

Kibice Córdoby nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gabriela Novaesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Juanto. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Mohamed Djetei.

W 57. minucie Miguel Espinar został zmieniony przez Antonia Pinę, co miało wzmocnić zespół Méridy Asociación. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zelu na Antonia Verę w 77. minucie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Mérida Asociación: Cristowi w 62. i Antoniowi Pinie w 88. minucie. W tej samej minucie trener Méridy Asociación postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Salomóna wszedł Salva Blázquez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Méridy Asociación utrzymać remis.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w czwartej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Diego del Castillo i Javiemu Floresowi. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Emilio Cubo Pareja41′
 56′ Mohamed Djetei
José Manuel López Gaspar8′
90′ Javier Flores Santacruz
Jesús Mena Múgica
Imanol García Lugea
Alejandro Rodríguez Melgar
José Antonio González Estrada
Santiago Villa Castro
77′ José Luis García Pérez
Miguel Ángel Espinar Peña57′
46′ Juan Tomás Ortuño Martínez
Cristofer Medina Pajuelo8′  28′ 62′
46′ Gabriel Novaes Fernandes
Daniel Pérez Caballero
77′ Antonio David Vera Pacheco
Antonio Manuel Pino López57′ 88′

Przewaga jedenastki Córdoby w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Córdoby, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka Méridy Asociación wykorzystała wszystkie zmiany.