Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: Club Marino de Luanco - Coruxo FC 1-3 (1-0)

W spotkaniu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 24 listopada, drużyna Marino Luanco przegrała z Coruxo 1-3 (1-0). Starcie odbyło się na Estadi Municipal de Miramar.

14. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-24 17:00 | Stadion: Estadi Municipal de Miramar | Arbiter: David Iglesias
Lora 90' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Marino Luanco wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gospodarzy trafiła do bramki rywala. W czwartej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Mika.

Kibice Coruxo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alassane'a Syllę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Carlos Torrado. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającego prowadzenie gola. W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jonathana Vilę z Coruxo, a w 44. minucie Pabla Péreza z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Marino Luanco.

W 49. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Marino Luanco Miguel Prado. W 53. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Diego Silvie z drużyny gości.

Niedługo później trener Marino Luanco postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mikę wszedł Borja Álvarez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Marino Luanco nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie. Pablo Pérez z Marino Luanco na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 44. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Coruxo w 73. minucie spotkania, gdy Diego Silva zdobył z karnego drugą bramkę. W 74. minucie César Suárez został zmieniony przez Mikela Bustę.

W 79. minucie żółtą kartkę dostał Alassane Sylla, piłkarz Coruxo. W 86. minucie Miguel Prado został zmieniony przez Áleksa Boeda, co miało wzmocnić zespół Marino Luanco. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Añóna na Martína Fuentesa.

W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku do własnej bramki trafił zawodnik Marino Luanco Lora. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Alberto Manuel Domínguez Rivas
90′ (samob.) Alberto Lora Ramos
Pablo Crespo González
44′ 72′ Pablo Pérez Blanco
Lucas Fernández Puime
49′ (samob.) 86′ Miguel Prado del Barrio
Antón de Vicente Adrio
 4′ 65′ Miguel Ángel Junco Martínez
Jonathan Vila Pereira41′
Luis Morán Sánchez
Borja Yebra González
74′ César Suárez García
Alejandro Ares Piñeiro
Cheikh Mboup Saha
Diego Silva Carrera  73′ (k.) 53′
Jesús Grana Zamora
Pablo Brea Fontans
65′ Borja Fernández Álvarez
Martín Fuentes Durán90′
74′ Mikel Busto Gallardo
Óscar Martínez López
Abraham Ferreres Laviada
Kevin Mendoza Torres
David González Díaz
Alassane Sylla37′ 79′
86′ Alejandro Boedo Varela

Matheus Eronildo dos Santos Galdino

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna Marino Luanco w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości dokonał dwóch zmian.