Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: Club Haro Deportivo - Salamanca CF UDS 1-2 (0-0)

24 listopada na Estadio Municipal El Mazo odbył się pojedynek 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Haro Deportivo i Salamanki. Starcie zakończyło się zwycięstwem Salamanki 2-1.

Hugo Díaz 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jehu Chiapasa z Salamanki, a w 30. minucie Josebę Garcíę z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Esteve Monterde wywołał eksplozję radości wśród kibiców Haro Deportivo , zdobywając bramkę w 47. minucie spotkania. W 56. minucie Alexandru Țîrlea został zastąpiony przez Ángela Sáncheza.

W tej samej minucie trener Salamanki postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Hugo Díaz, a murawę opuścił Giovanni. Hugo Díaz nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Piłkarze Salamanki odpowiedzieli strzeleniem gola. W 72. minucie Edu Ubis wyrównał wynik meczu.

Trener Haro Deportivo postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Esteve'a Monterde'a i na pole gry wprowadził napastnika Ibrahimę Dienga, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ibrahimę Dieng z Haro Deportivo, a w 90. minucie Edu Ubisa z drużyny przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Salamanki doszło do zmiany. Fernando Monarrez wszedł za Ulisesa Torresa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie Hugo Díaz dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Jehu Beezye Chiapas Pérez25′
30′ 64′ Joseba García Quintana
Alexandru Mircea Țîrlea56′
 47′ 83′ Esteve Monterde Torrents
Sergio Molina Beloqui
58′ Iván Arana Montes
Antonio Luis Díaz Sánchez56′  90′
58′ Aimar Gulín Landeras
Rafael Mella Ferreiro
Josua Pérez García
Fernando Monárrez Ochoa87′
83′ 86′ Ibrahima Dieng
Ángel Sánchez Baró56′
64′ Mario Urrecho Ruiz

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Haro Deportivo, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.