Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: CF La Nucía - Hércules Alicante 3-0 (0-0)

W starciu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 24 listopada, zespół La Nucía wygrał z Hércules'em 3-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Camilo Cano.

Cristian Fernández 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Hércules'u. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Álvaro Pérez osłabiając tym samym drużynę gości.

W 13. minucie za Carlosa Martíneza wszedł Fran Miranda. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Titiemu z La Nucía. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników La Nucía w 46. minucie spotkania, gdy Pablo Morgado strzelił pierwszego gola. W 48. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę José Miñanowi z zespołu gospodarzy.

Drużyna Hércules'u ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie wynik na 2-0 podwyższył Titi.

W 60. minucie w drużynie Hércules'u doszło do zmiany. Jaime Alvarado wszedł za Diego Benita. Chwilę później trener La Nucía postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Titiego. Na boisko wszedł Cristian Fernández, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole La Nucía doszło do zmiany. Juanjo wszedł za Javiego Cabezasa.

W 76. minucie żółtą kartką został ukarany Víctor Olmedo, piłkarz Hércules'u. Trener Hércules'u wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Benję. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Alfaro. Na 13 minut przed zakończeniem meczu w drużynie La Nucía doszło do zmiany. Sergi García wszedł za José Miñana.

W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Benję z Hércules'u, a w 90. minucie Juanję z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Cristian Fernández.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Víctor Olmedo Sellès76′
69′ Francisco Javier Cabezas Chounavelle
Álvaro Pérez Durán8′
Juan Antonio Casanova Vidal
Alejandro Alfaro77′
José Manuel Hermosa Melis
Diego Benito Rey60′
48′ 77′ José Luis Miñano García
Yeray González Luis
 59′ 45′ 63′ José Antonio Belmonte Pérez
Borja Martínez Giner
Francisco Javier Moreno Jiménez
Carlos Martínez Rodríguez13′
 46′ Pablo Morgado Blanco
Jonathan Mejía Ruiz
Carlos Molina Segura
Rubén Ualoloca Riesco
Mikel Solís Soler
Teo Quintero León
77′ Sergi García Pérez
Jaime Alberto Alvarado Hoyos60′
69′ 90′ Juan José Gracia Izquierdo
Abdessamad Ezzalzouli
Alfredo Pedraza Arias
Francisco Javier Miranda Mera13′
Domingo Pujante Beltrán
Benjamin Martinez Martinez77′ 81′
63′  90′ Cristian Fernández Rodríguez
Mohamady Traoré Diarra

Zespół La Nucía zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów, dwa razy obijał słupki bramki drużyny Hércules'u.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną czerwoną kartkę, a w drugiej dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.