Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: CD Guijuelo - Bilbao Athletic 2-0 (1-0)

W starciu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 24 listopada, jedenastka Guijuelo wygrała z Ath. Bilbao 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal de Guijuelo.

14. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-24 17:00 | Stadion: Estadio Municipal de Guijuelo | Arbiter: Rubén Eiriz Mata
CD Guijuelo
Bilbao Athletic
2
0
Pablo Espina 27'
Cristóbal Gil 86'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań zespół Guijuelo wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Guijuelo w 27. minucie spotkania, gdy Pablo Espina strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jon Morcillo z Ath. Bilbao. Była to 42. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Guijuelo.

W 48. minucie arbiter przyznał kartkę Adriánowi Cruzowi z jedenastki gospodarzy. W 51. minucie za Jona Sillero wszedł Javier Murúa.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Carlosowi Rubénowi, zawodnikowi Guijuelo. Kibice Ath. Bilbao nie mogli już doczekać się wprowadzenia Antonia Saladę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Beñat Prados. Niedługo później trener Guijuelo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Pepe Carmona, a murawę opuścił Yassin Fékir.

W 76. minucie Jon Morcillo został zmieniony przez Asiera Córdobę, co miało wzmocnić drużynę Ath. Bilbao. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Larę na Andiego Bogdana.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie wynik ustalił Cristóbal Gil.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Guijuelo doszło do zmiany. Juanjo García wszedł za Cristóbala Gila. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jon Sillero Monreal51′
48′ Adrián Cruz Juncal
Iñigo Baqué Atxotegi
 27′ Pablo César Espina Ordoñez
Beñat Prados Díaz62′
58′ Carlos Rubén Esteban Rodríguez
Unai Vencedor Paris
 86′ 88′ Cristóbal Gil Martín
Oier Zarraga Egaña
82′ Luis Lara Roa
Juan Artola Canales
74′ Yassin Fékir
Jon Morcillo Conesa42′ 76′
Taliby Konaté Diakite
Ander Iruarrizaga Díez
88′ Juan José García Martínez
Julen Bernaola Cuezva
82′ Andi Bogdan Stalea
Javier Murúa Alzueta51′
74′ José Carmona Rodríguez
Jon Rojo Sagarna
Iván Agudo Martínez
Antonio Jesús Salado Góngora62′
Jorge Ferrer Mestieri
Asier Córdoba Querejeta76′
Daniel Sikorski

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Guijuelo, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.