Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: CD Ebro - CE Sabadell FC 1-1 (0-1)

W meczu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 24 listopada, drużyna Ebro zremisowała z CE Sabadell 1-1 (0-1). Starcie odbyło się na Estadio Pedro Sancho w Saragossie.

Néstor Querol 19'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Ebro wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Carlosowi Barredzie z drużyny Ebro.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CE Sabadell w 19. minucie spotkania, gdy Néstor Querol zdobył pierwszą bramkę. W 26. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Ángelowi Martínezowi, zawodnikowi CE Sabadell.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CE Sabadell.

Trener Ebro wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Álvara Gonzáleza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Paco Aguza. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lola Garrida, piłkarza Ebro.

W 70. minucie za Tiaga Portugę wszedł Juan Barros. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Grega Sierrę z CE Sabadell, a w 80. minucie Jesúsa Rubia z drużyny przeciwnej. W 78. minucie Stephane Emaná został zmieniony przez Adrię de Mesę, co miało wzmocnić drużynę Ebro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edgara Hernándeza na Borisa Garrósa.

Zespół Ebro otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Paco Aguza.

W 85. minucie żółtą kartkę obejrzał Boris Garrós z CE Sabadell. W następstwie utraty bramki trener CE Sabadell postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Adriego Cuevasa i na pole gry wprowadził napastnika Aaróna Reya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Aarón Rey osłabiając tym samym drużynę CE Sabadell.

W 89. minucie w zespole CE Sabadell doszło do zmiany. Fernando Pajarero wszedł za Xaviego Boniqueta. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Juan Mackay Abad
70′ Tiago Venâncio Alves Pires
Aleix Coch Lucena
19′ Carlos Barreda Castellá
Óscar Rubio Fauria
José Antonio Espín Puerta
Xavier Boniquet Rodríguez89′
 84′ 56′ Francisco Martin Aguza
Néstor Querol Mateu  19′
63′ José Manuel Garrido Fernández
Gregorio Sierra Pérez77′
80′ Jesús Rubio Martín
Edgar Hernández Marcé82′
78′ Stephane Onesime Emaná
David Acedo Sánchez
56′ Álvaro González Méndez
Manuel Lanzarote Bruno
70′ Juan Pablo Barros Campos
Alberto Leira López
78′ Adrià de Mesa Garrido
Boris Garrós Torrent82′ 85′
Adrián Portero Carrasco
Aarón Rey Sánchez86′ 87′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom CE Sabadell, natomiast piłkarzom Ebro przyznał trzy żółte.