Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: CD Castellón - UE Llagostera Costa Brava 0-0

W spotkaniu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 24 listopada, jedenastka Castellónu zremisowała z UE Llagostera 0-0. Mecz odbył się na Nou Estadi Castalia w Castellón de la Planej.

14. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-24 17:00 | Stadion: Nou Estadi Castalia | Arbiter: Daniel Baiges
CD Castellón
UE Llagostera Costa Brava
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 16. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Césarowi Díazowi z Castellónu. Była to 54. minuta pojedynku. W 68. minucie David Cubillas zastąpił Raúla Alcainę.

A kibice UE Llagostera nie mogli już doczekać się wprowadzenia Anselma Pasquinę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Kuku. Niedługo później trener Castellónu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Íñigo Muñoz, a murawę opuścił Josep Calavera. W 83. minucie Sergio Cortés został zmieniony przez Pola Gómeza, a za Nahuela Arroyę wszedł na boisko Yeray, co miało wzmocnić jedenastkę UE Llagostera. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josebę Muguruzę na Alfreda.

Marcos Pérez de Arcos
88′ Joseba Muguruza Bengoa
Noel Carbonell Bosch
Eneko Satrústegui Plano
Albert Dalmau Martinez
81′ Josep Calavera Espinach
Diego González Cabanes
Marc Castells Ortega
Joan Maynau Pujals35′
16′ Jorge Fernández Lucas
Nahuel Arroyo Mazorra89′
Rafael Gálvez Cerillo
Sergio Cortés Zamorano83′
Carles Salvador Vidal
David García Gall19′
68′ David Cubillas Peña
Santiago Magallán
54′ César Díaz Martínez
Pol Gómez Giralt83′
81′ Íñigo Muñoz Cuevas
Aimar Moratalla Botifoll
Pablo Carmelo Roig Burgui
Adrián Lledó Iglesias
Javier Serra Arcos
Yeray Sabariego Raja89′
68′ Raúl Toni Alcaina Fenollosa
Anselm Pasquina Ureña68′
88′ Alfredo Gutiérrez Carrillo
Youssef Zayzoun El Yartaoui

Zespół Castellónu miał 14 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza UE Llagostera. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 10 celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.