Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: CD Badajoz - Marbella FC 1-0 (0-0)

24 listopada na Estadio Municipal Nuevo Vivero odbył się mecz 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Badajozu i Marbelli. Starcie zakończyło się zwycięstwem Badajozu 1-0.

14. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-24 17:00 | Stadion: Estadio Municipal Nuevo Vivero | Arbiter: Mateo Busquets
CD Badajoz
Marbella FC
1
0
Álex Corredera 47'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Badajozu wygrał aż pięć razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Badajoz: Toniemu Abadowi w 10. i Guzmánowi w 15. minucie.

Jedyną bramkę meczu dla Badajozu zdobył Álex Corredera w 47. minucie. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Elíasowi Pérezowi, zawodnikowi Marbelli.

Trener Marbelli postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Juergena Elitima i na pole gry wprowadził napastnika Manela Martíneza, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Badajoz: Áleksowi Correderze w 61. i Héberowi Penie w 66. minucie. W tej samej minucie Samu Delgado zastąpił Paula Vitora.

W 68. minucie sędzia pokazał kartkę Mustafie Azmanowi z Marbelli. W tej samej minucie trener Badajozu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Jaira Morillasa. Na boisko wszedł Carlos Portero, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Od 71. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Badajozu i jedną drużynie przeciwnej.

W 73. minucie Guzmán został zmieniony przez Adilsona, a za Áleksa Correderę wszedł na boisko Traoré Djakaridja, co miało wzmocnić drużynę Badajozu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Saúla na Javiera Añóna.

Marbella FC
90′ Enrique Royo Herranz
José Manuel Muñoz García
10′ José Antonio Abad Martínez
Alejandro Bernal Carreras
15′ 73′ Guzmán Casaseca Lozano
Samuel Delgado Serna66′
 47′ 61′ 86′ Alexandre Corredera Alardi
Juergen Farid Elitim Sepúlveda58′
66′ Héber Pena Picos
Elías Pérez Sastre49′
68′ Jairo Morillas Rivero
José Manuel Cruz Orozco
86′ Traoré Djakaridja
Marcos Ruiz Márquez
Julio Gracia Gallardo
Javier Añón Esteban78′ 82′
73′ Adilson Mendes Martins
Alejandro Damián Faurlin
Daniel Lucas Segovia
Paulo Vitor Fernandes Pereira66′
68′ 71′ Carlos Portero Díaz
José Manuel Martínez Bel58′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał sześć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Marbelli pokazał trzy.