Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: Burgos CF - Real Valladolid CF Promesas 0-1 (0-0)

24 listopada na Estadio Municipal de El Plantío odbyło się starcie 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Burgosu i Realu Valladolid. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Realu Valladolid 1-0.

14. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-24 17:00 | Stadion: Estadio Municipal de El Plantío | Arbiter: Imanol Irurtzun
Burgos CF
Real Valladolid CF Promesas
0
1
Miguel de la Fuente 64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań jedenastka Burgosu wygrała osiem razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 24. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Carlosa Martíneza z Burgosu, a w 44. minucie Kike'a Péreza z drużyny przeciwnej.

W 55. minucie kartkę dostał Raúl Sánchez, zawodnik Burgosu. W 59. minucie w drużynie Burgosu doszło do zmiany. Asier Goti wszedł za Raúla Sáncheza.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Leonardowi Pisculichiemu z Burgosu.

Bramkarz Burgosu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 64. minucie Miguel De la Fuente dał prowadzenie swojej jedenastce. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Kibice Burgosu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Donovana Wilsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Leonardo Pisculichi. W 76. minucie Borja Sánchez został zastąpiony przez Carlosa Indiana. W tej samej minucie trener Realu Valladolid postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Kike'a Péreza wszedł Víctor García, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Realu Valladolid utrzymać prowadzenie.

W 78. minucie arbiter przyznał kartkę Ryanowi Leakowi z drużyny gospodarzy.

Roberto Corral García
78′ Ryan David Leak
Raúl Navarro del Río
24′ Carlos Martínez Díez
Jaime Sánchez Muñoz
60′ 68′ Leonardo Nicolás Pisculichi
Gianluca Mancuso90′
55′ 59′ Raúl Sánchez Sánchez
Enrique Pérez Muñoz44′ 76′
Eneko Undabarrena Ubillos
Oriol Rey Erenas
Juan Manuel García García
Miguel de la Fuente Escudero  64′ 85′
76′ Borja Sánchez Gil
Ignasi Vilarrasa Palacios
59′ Asier Goti Llona
Pablo José Muñoz Torres
76′ Carlos Indiano De Marcos
Juan Antonio Segura García85′
Gastón Machín
Víctor García Raja76′
Diosbert Alexander Rivero Cantillo
Óscar González Granado90′
68′ Donovan Junior Wilson
Mario Soberón Gutiérrez

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.