Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: Atlético Madryt II - Internacional 2-0 (0-0)

W starciu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 24 listopada, drużyna Atlético Madryt II wygrała z Internacionalem 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Miniestadio Cerro del Espino w Majadahondzie.

Germán Valera 89'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Atlético Madryt II wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Josuę Mejías z Atlético Madryt II, a w 19. minucie Daniela Gallarda z drużyny przeciwnej.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Atlético Madryt II: Albertowi Salidowi w 51. i Álvarowi Garcíi w 61. minucie. W 62. minucie Alberto Salido został zmieniony przez Sergia Camella.

W 64. minucie kartkę otrzymał David Del Pozo z zespołu gości. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Internacionalu doszło do zmiany. Junior wszedł za Nomana Arkinego. Trener Atlético Madryt II postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Rodriga Riquelmego i na pole gry wprowadził napastnika Germána Valerę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Madryt II w 71. minucie spotkania, gdy Óscar Clemente zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Po chwili trener Internacionalu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Aythami Perera, a murawę opuścił Diego Simón. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 81. minucie, w drużynie Atlético Madryt II za Álvara Garcíi wszedł Jota, a w jedenastce Internacionalu David Del Pozo zmienił Arthura. W 85. minucie kartką został ukarany Jesús Moyano, piłkarz gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W samej końcówce pojedynku wynik ustalił Germán Valera.

W 90. minucie kartkę dostał Óscar Clemente, zawodnik Atlético Madryt II. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Felipe Ramos Sánchez
7′ Josua Antonio Mejías García
Diego Simón Cardeñoso75′
 71′ 90′ Óscar Clemente Mues
Noman Arkine Marsó65′
61′ 81′ Álvaro García Segovia
David Del Pozo Guillén64′ 81′
68′ Rodrigo Riquelme Reche
Adrián Mancebo Serrano
Juan Manuel Sanabria Magole
Álvaro Martín Carmona
51′ 62′ Alberto Salido Tejero
Rufino Familiar Sánchez
Cedric Wilfried Teguia Noubi
Rubén Ramos Martínez
Christian Gómez Vela
Sergio Rodríguez Valero
81′ José Carlos Aliaga Sabater
Luis Antonio Martínez Mateo65′
62′ Sergio Camello Pérez
Juan Martín Boselli Duque
68′  89′ Germán Valera Karabinaite
Aythami Perera García75′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Internacionalu dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.