Liga hiszpańska - 14. kolejka Segunda B: Algeciras CF - CD Don Benito 2-0 (1-0)

W meczu 14. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 24 listopada, zespół Algecirasu wygrał z Don Benito 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Nuevo Mirador.

Pablo Ganet 67'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jesúsa Sillera, zawodnika Don Benito.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Algecirasu w ósmej minucie spotkania, gdy Mario Martos zdobył pierwszą bramkę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Algeciras: Antoniowi Domínguezowi w 20. i Antoñitowi w 42. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Algecirasu.

W 55. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę José Artilesowi z drużyny gości. W 63. minucie Matheus Santana został zmieniony przez Abrahama Poza.

W 64. minucie w zespole Algecirasu doszło do zmiany. Antonio Sánchez wszedł za Karima Aboubakara. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Kiko González, zawodnik gości.

Dopiero w drugiej połowie Pablo Ganet wywołał eksplozję radości wśród kibiców Algecirasu, strzelając kolejnego gola w 67. minucie starcia. W 69. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gonzalo osłabiając tym samym drużynę Don Benito.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Pablo Ganet z Algecirasu. W 74. minucie w zespole Algecirasu doszło do zmiany. Manu Cerpa wszedł za Ivána Turrilla. Chwilę później trener Don Benito postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Manu Ramírez, a murawę opuścił Kiko González.

W 82. minucie Jesús Sillero został zmieniony przez Hêndria, co miało wzmocnić drużynę Don Benito. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antonia Domíngueza na Gonzala Almenarę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Sergio Nieto Álvarez
 67′ 72′ Pablo Ganet Cómitre
Guillermo Torres Gómez
42′ Antonio Manuel González Gómez
Miguel Ángel Trinidad Guerrero
74′ Iván Turrillo Caballero
Gonzalo Barroso Texeira69′
Borja Vicent Garcés
Matheus Henrique Santana Ferreira63′
64′ Karim Aboubakar
David Agudo Pérez
20′ 84′ Antonio Dominguez
José Manuel Artiles Romero55′
 8′ Mario Martos Serrano
Jesús Sillero Martín4′ 82′
Benito Del Valle Ortegón
Francisco José Delma Sabater
Jesús Braganza Carpio
Ismael Heredia Granados
74′ Manuel Jesús Cerpa González
Kofi Amoako Atta
84′ Gonzalo Almenara Hernández
Abraham Pozo Benegas63′
Jorge Barba González
Manuel Ramírez Hurtado77′
Antonio López García
Hêndrio Araújo da Silva82′
64′ Antonio Manuel Sánchez Expósito

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.