Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda División: UD Almería - Extremadura UD 3-2 (0-0)

27 października na Estadio de los Juegos Mediterráneos odbył się pojedynek 13. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Almeríi i Extremadury. Mecz zakończył się zwycięstwem Almeríi 3-2. Na stadionie stawiło się 8 958 widzów.

13. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-10-27 21:00 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Widzów: 8958 | Arbiter: J. Iglesias Villanueva
Airam Cabrera 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Extremadury wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Valentínowi Vadzie, zawodnikowi Almeríi.

Nieoczekiwanie piłkarze Almeríi nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 64. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Darwin Núñez.

W 68. minucie Óscar Pinchi został zmieniony przez Carlosa Valverdego. W 71. minucie Darwin Núñez został zmieniony przez Juana Munoza, a za Gaspara Panadera wszedł na boisko Arvin Appiah, co miało wzmocnić zespół Almeríi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Victora Pastranę na Nona. Trener Extremadury postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Cristiana Rodrígueza i na pole gry wprowadził napastnika Airama Cabrerę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almeríi w 77. minucie spotkania, gdy José Lazo zdobył drugą bramkę. W 83. minucie arbiter pokazał kartkę Ivánowi Balliu z jedenastki gospodarzy.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na sześć minut przed zakończeniem starcia José Lazo po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-0. Sytuację bramkową stworzył Valentín Vada.

W 90. minucie w zespole Almeríi doszło do zmiany. Chema Núñez wszedł za Ante Czoricia.

Piłkarze Extremadury szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Nono. Przy strzeleniu gola pomógł Jorge Zarfino.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Trzy minuty później wynik ustalił Airam Cabrera.

Jedenastce Extremadury zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Almeríi.

Casto Espinosa Barriga
83′ Iván Balliu Campeny
Borja Granero Niñerola
90′ Ante Czorić
David Mateos Rocha
César de la Hoz López
Víctor Pastrana Carrasco72′
 77′, 84′ José Carlos Lazo Romero
Cristian Rodríguez Pérez75′
74′ Gaspar Panadero Zamora
Jorge Giovani Zarfino Calandria
53′ Valentín Vada
Luis Alfonso Ledesma Galán
 64′ (k.) 71′ Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
Sergio Gil Latorre
90′ José Manuel Núñez Martín
David González Plata72′  90′
74′ Arvin Appiah
Airam Cabrera75′  90′
71′ Juan Munoz
Carlos Javier Valverde Doblado68′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Almeríi przyznał dwie żółte.