Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda División: SD Ponferradina - Real Saragossa 2-1 (0-0)

22 listopada na Estadio El Toralín w Ponferradzie odbył się mecz 13. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Ponferradinej i Saragossy. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ponferradinej 2-1.

13. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-22 21:00 | Stadion: Estadio El Toralín | Arbiter: Javier Iglesias Villanueva
J. Narváez 46'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Saragossy wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 33. minucie Kaxe został zmieniony przez Yuriego.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ponferradina: Manu Hernandzie w 41. minucie i Pablowi Valcarcemu w trzeciej minucie doliczonego czasu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Ponferradinej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniego Romerę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Pablo Valcarce. Posunięcie trenera było słuszne. Daniego Romerę zdobył zwycięską bramkę w 78. minucie spotkania.

Niedługo po przerwie jedenastka gości pokazała swoją wyższość. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania bramkę zdobył Juan Narváez.

Niedługo później trener Saragossy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Gaizka Larrazabal, a murawę opuścił Luca Zanimacchia. W tej samej minucie w drużynie Saragossy doszło do zmiany. Antonio Sola wszedł za Sergia Bermeja.

W 61. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Saragossy Antonio Sola. W 69. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Curra Sáncheza z Ponferradinej, a w 73. minucie Antonia Solę z drużyny przeciwnej.

W 71. minucie w zespole Ponferradinej doszło do zmiany. Pablo Larrea wszedł za Curra Sáncheza.

Niedługo później Dani Romera wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ponferradinej, strzelając kolejnego gola w 78. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Ríos Reina.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Íñigo Eguarasowi z Saragossy. W 82. minucie Carlos Vigaray został zmieniony przez Harisa Vučkiča, a za Íñigo Eguarasa wszedł na boisko Ivan Azón, co miało wzmocnić jedenastkę Saragossy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juergena Elitima na José Ama oraz Carlosa Doncela na Gaspara Panadera. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Alberto Guitián Ceballos
41′ José Manuel Hernando Riol
Jair Amador Silos
José Antonio Ríos Reina
Josep María Chavarría Pérez
Óscar Sielva Moreno
Francho Serrano Gracia
69′ 71′ Francisco José Sánchez Rodríguez
Luca Zanimacchia60′
86′ Carlos Doncel Ordoñez
Íñigo Eguaras Álvarez81′ 82′
86′ Juergen Farid Elitim Sepúlveda
James Omonigho Igbekeme
45′ 46′ Pablo Valcarce Vidal
Sergio Bermejo Lillo60′
33′ Álex Aizpuru Aizbitarte
Juan José Narváez Solarte  46′
Manuel García Humanes
Juan Carlos Azón Marco
86′ José María Amo Torres
Álvaro Tejero Sacristán
71′ Pablo Guido Larrea Gambara
Jannick Buyla Sam
Erik Morán Arribas
Gaizka Larrazabal Goikoetxea60′
86′ Gaspar Panadero Zamora
Javier Ros Añón
Moussa Sidibé
Haris Vučkič82′
33′ Yuri de Souza Fonseca
Alberto Zapater Arjol
46′  78′ Daniel Romera Andújar
Ivan Azón Monzón82′

Raí Nascimento de Oliveira

Piłkarze Ponferradinej otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Saragossy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.