Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda División: RCD Mallorca - Sporting Gijón 0-0

22 listopada na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce odbyło się spotkanie 13. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami RCD Mallorca i Sportinga Gijón. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

13. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-22 16:00 | Stadion: Iberostar Estadi | Arbiter: David Gálvez Rascón
Real Club Deportivo Mallorca
Real Sporting de Gijón
0
0

Był to pojedynek drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się druga i trzecia drużyna Segundy División.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Sportinga Gijón wygrał aż pięć razy, a przegrał tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie arbiter ukarał kartką Salvę Sevillę, piłkarza RCD Mallorca. W 70. minucie Jordi Mboula zastąpił Murila.

Trener RCD Mallorca wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Febasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Salva Sevilla. Niedługo później trener Sportinga Gijón postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Manu Garcíę. Na boisko wszedł Gaspar Campos, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 90. minucie boisko opuścili piłkarze RCD Mallorca: Aleksandar Trajkovski, Álex Alegría, a na ich miejsce weszli Amath Ndiaye, Aleksandar Trajkovski.

Saúl García Cabrero
70′ Jordi Mboula Queralt
José Gragera Amado
Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria
Manuel García Alonso89′
Antonio Sánchez Navarro
Aitor García Flores
53′ 70′ Salvador Sevilla López
Javier Fuego Martínez
Daniel José Rodríguez Vázquez
Pedro Díaz Fanjul
90′ Amath Ndiaye
Pedro Alejandro Zalaya Galardón
70′ Aleix Febas Pérez
Gaspar Campos Ansó Fernández89′
Iddrisu Baba Mohammed
Nikola Čumić
90′ Alexander Alegría Moreno
Álvaro García Vázquez
70′ Murilo De Souza Costa
Neftali Benedict Manzambi
Abdón Prats Bastidas

90′ 90′ Aleksandar Trajkovski

Lago Junior Wakalibille

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom RCD Mallorca przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Sportinga Gijón w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.