Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda División: Rayo Vallecano - SD Ponferradina 1-3 (0-1)

26 października na Estadio de Vallecas w Madrycie odbyło się spotkanie 13. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Rayo i Ponferradiny. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ponferradiny 3-1. Na stadionie stawiło się 9 470 widzów.

13. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-10-26 16:00 | Stadion: Estadio de Vallecas | Widzów: 9470 | Arbiter: Alejandro Muñiz
L. Advíncula 61' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Rayo wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ponferradiny w ósmej minucie spotkania, gdy Yuri zdobył z karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Isiego Palazóna, zawodnika gości. W 30. minucie Esteban Saveljich zastąpił Antonia Milicia. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy w zespole Rayo doszło do zmiany. Álvaro García wszedł za Bebégo.

W 43. minucie żółtą kartkę obejrzał Yuri z Ponferradiny. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ponferradiny.

Drugą połowę zespół Ponferradiny rozpoczął w zmienionym składzie, za Pabla Valcarcego wszedł Pablo Larrea.

Drużyna Rayo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania wynik na 0-2 podwyższył Isi Palazón. Asystę przy bramce zaliczył Kaxe.

W 53. minucie w drużynie Rayo doszło do zmiany. Federico Piovaccari wszedł za Lunę.

W 61. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Rayo Luis Advíncula. Po chwili trener Ponferradiny postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Nacha Gila. Na boisko wszedł Saúl Crespo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Catena. Przy strzeleniu gola pomógł José Ulloa.

W 73. minucie w zespole Ponferradiny doszło do zmiany. Carlos Bravo wszedł za Yuriego. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Rayo: José Pozowi w 76. i Antoniowi Miliciowi w 78. minucie. W doliczonym czasie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska José Ulloa osłabiając tym samym drużynę Rayo.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

José Antonio Caro Díaz
61′ (samob.) Luis Jan Piers Advíncula Castrillón
Yacouba Diori Hamani Magagi
 68′ Alejandro Catena Marugán
Francisco Javier Hidalgo Gómez
53′ Antonio Manuel Luna
José Antonio Ríos Reina
30′ Esteban Ariel Saveljich
Franco Matías Russo Panos
Santiago Comesaña Veiga
Ignacio Gil de Pareja Vicent67′
76′ José Ángel Pozo la Rosa
Óscar Sielva Moreno
90′ José Leonardo Ulloa
Pablo Valcarce Vidal46′
31′ Tiago Manuel Dias Correia
Pablo Trigueros Estrada
30′ 78′ Antonio Milić
Saúl Crespo Prieto67′
31′ Álvaro García Rivera
Pablo Guido Larrea Gambara46′
Óscar Valentín Martín Luengo
Francisco Jesús López de la Manzanara Delgado
Andrés Martín García
Asier Benito Sasiain
53′ Federico Piovaccari
Carlos Bravo Expósito73′

Zawodnicy Rayo dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.