Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda División: Racing Santander - Deportivo La Coruna 1-1 (1-0)

26 października na Campos de Sport de El Sardinero odbył się pojedynek 13. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Racinga Santander i Deportivo La Coruna. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 14 105 widzów.

13. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-10-26 18:00 | Stadion: Campos de Sport de El Sardinero | Widzów: 14105 | Arbiter: Rubén Ávalos
Real Racing Club de Santander
RC Deportivo de La Coruna
1
1
K. Yoda 10'
S. Jovanović 67'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Racinga Santander zajmowała 21., natomiast jedenastka Deportivo La Coruna - 22. miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 meczów zespół Deportivo La Coruna wygrał 19 razy i zanotował osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Abdoul Yoda. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Cejudo.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Deportivo La Coruna: Bóvedzie w 13. i Samuele Longowi w 30. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Racinga Santander.

Trener Racinga Santander postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Sergio Ruiz, a murawę opuścił Enzo Lombardo. Trener Deportivo La Coruna postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Agera Aketxego i na pole gry wprowadził napastnika Sašę Jovanovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 65. minucie kartką został ukarany Mamadou Koné, zawodnik gości.

Zespół Deportivo La Coruna wyrównał wynik meczu. W 67. minucie bramkę wyrównującą zdobył Saša Jovanović. Bramka padła po podaniu Mamadou Konégo.

W 75. minucie Nuha Marong zastąpił Nica Hidalga. W 77. minucie Samuele Longo został zmieniony przez Christiana Santosa, a za Mamadou Konégo wszedł na boisko Víctor Mollejo, co miało wzmocnić jedenastkę Deportivo La Coruna. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Iñakiego Olaortuę na Alexisa. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Racing Santander: Mariowi Ortizowi w 81. minucie i Nicowi Hidalgowi w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Francisco Javier Montero Rubio
79′ Iñaki Olaortua Descarga
Peru Nolaskoain Esnal
Álvaro Cejudo Carmona
Salvador Ruiz Rodríguez
81′ Mario Ortiz Ruiz
Ager Aketxe Barrutia64′
Daniel Toribio Gutierrez
Alejandro Bergantiños García
 10′ Abdoul Karim Yoda
Borja Valle Balonga
75′ Nuha Marong Krubally
Mamadou Koné65′ 83′
59′ Enzo Lombardo
Samuele Longo30′ 77′
Lucas Díaz Parcero
Jorge Ruiz Ojeda
79′ Ruano Delgado Alexis
José Vicente Gómez Umpiérrez
David Carmona Sierra
Gaku Shibasaki
75′ 90′ Nicolás Hidalgo GArcía
Borja Galán González
59′ Sergio Ruiz Alonso
Saša Jovanović64′  67′
Jon Ander Pérez Ruiz de Garibay
Víctor Mollejo Carpintero83′
David Rodríguez Sánchez
Christian Robert Santos Kwasniewski77′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.