Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda División: CE Sabadell FC - UD Las Palmas 3-1 (2-0)

22 listopada na Estadi de la Nova Creu Alta odbył się mecz 13. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami CE Sabadell i Las Palmas. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CE Sabadell 3-1.

13. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-22 14:00 | Stadion: Estadi de la Nova Creu Alta | Arbiter: Álvaro Moreno Aragón
Sergio Ruiz 63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Las Palmas wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CE Sabadell w 33. minucie spotkania, gdy Adri Cuevas strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Gorka Guruzeta.

W 38. minucie Enzo Loiodice został zastąpiony przez Sergia Araúja.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół CE Sabadell, zdobywając kolejną bramkę. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Gorka Guruzeta. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Pierre Cornud.

Trener Las Palmas wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aridaiego Cabrerę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Edu Espiau. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę. W 57. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jonathan osłabiając tym samym drużynę Las Palmas.

W 60. minucie żółtą kartkę dostał Adri Cuevas, zawodnik gospodarzy. W 63. minucie w zespole Las Palmas doszło do zmiany. Cristian Cedrés wszedł za Roberta Gonzáleza.

Piłkarze Las Palmas odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie bramkę kontaktową zdobył Sergio Ruiz. Bramka padła po podaniu Roberta Gonzáleza.

W 64. minucie Benito Ramírez został zmieniony przez Maikela Mesę, co miało wzmocnić drużynę Las Palmas. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gorkę Guruzetę na Ikera Undabarrenę.

W 69. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Adri Cuevas z CE Sabadell. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał żółtą kartkę Aridaiemu Cabrerze z Las Palmas.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Jonathan Silva Vieira57′
83′ Héber Pena Picos
Roberto González Bayón63′
72′ Juan Diego Molina Martínez
Enzo Loiodice38′
71′ Xavier Boniquet Rodríguez
Benito Ramírez del Toro64′
Pierre Cornud
Sergio Ruiz Alonso  63′
 33′, 69′ 60′ 83′ Adrián Cuevas Algeciras
Fabio González Estupiñan
 45′ 65′ Gorka Guruzeta Rodríguez
Javi Castellano Betancor
83′ Pedro Luis Capó Payeras
Óscar Clemente Mues
Antonio Romero Boza
Maikel Mesa Piñero64′
65′ Iker Undabarrena Martínez
Kirian Rodríguez Concepción
Víctor García Raja
Sergio Ezequiel Araújo38′
71′ Juan Hernández García
Cristian Josué Artiles Cedrés63′
Edgar Hernández Marcé
Aridai Cabrera Suárez52′ 90′
72′ Iosu Ozkoidi Alba
Pietro Iemmello
83′ Aarón Rey Sánchez

Zawodnicy gości otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Las Palmas dokonała czterech zmian.