Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda División: CE Sabadell FC - UD Las Palmas 3-1 (2-0)

W pojedynku 13. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 22 listopada, zespół CE Sabadell wygrał z Las Palmas 3-1 (2-0). Mecz odbył się na Estadi de la Nova Creu Alta.

13. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-22 14:00 | Stadion: Estadi de la Nova Creu Alta | Arbiter: Álvaro Moreno Aragón
Sergio Ruiz 63'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Las Palmas wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół CE Sabadell w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Adri Cuevas. Sytuację bramkową stworzył Gorka Guruzeta.

W 38. minucie za Enza Loiodice'a wszedł Sergio Araújo.

Niedługo później Gorka Guruzeta wywołał eksplozję radości wśród kibiców CE Sabadell, strzelając kolejnego gola w 45. minucie starcia. Asystę przy bramce zaliczył Pierre Cornud.

W 51. minucie w drużynie Las Palmas doszło do zmiany. Aridai Cabrera wszedł za Edu Espiaua. W 57. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jonathan osłabiając tym samym zespół gości.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter pokazał żółtą kartkę Adriemu Cuevasowi z CE Sabadell.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie bramkę kontaktową zdobył Sergio Ruiz. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Roberto González.

W 64. minucie Benito Ramírez został zmieniony przez Maikela Mesę, a za Roberta Gonzáleza wszedł na boisko Cristian Cedrés, co miało wzmocnić drużynę Las Palmas. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gorkę Guruzetę na Ikera Undabarrenę.

Zespół Las Palmas ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 69. minucie Adri Cuevas ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 3-1.

W doliczonej drugiej minucie spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Aridaiemu Cabrerze, piłkarzowi Las Palmas. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Jonathan Silva Vieira57′
82′ Héber Pena Picos
Roberto González Bayón64′
72′ Juan Diego Molina Martínez
Enzo Loiodice38′
71′ Xavier Boniquet Rodríguez
Benito Ramírez del Toro64′
Pierre Cornud
Sergio Ruiz Alonso  63′
 33′, 69′ 60′ 83′ Adrián Cuevas Algeciras
Fabio González Estupiñan
 45′ 65′ Gorka Guruzeta Rodríguez
Javi Castellano Betancor
83′ Pedro Luis Capó Payeras
Óscar Clemente Mues
Antonio Romero Boza
Maikel Mesa Piñero64′
65′ Iker Undabarrena Martínez
Kirian Rodríguez Concepción
Víctor García Raja
Sergio Ezequiel Araújo38′
71′ Juan Hernández García
Cristian Josué Artiles Cedrés64′
Edgar Hernández Marcé
Aridai Cabrera Suárez51′ 90′
72′ Iosu Ozkoidi Alba
Pietro Iemmello
82′ Aarón Rey Sánchez

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom CE Sabadell pokazał jedną żółtą.

Zespół CE Sabadell w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech graczy.