Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda División: CD Numancia de Soria - CD Lugo 3-1 (1-1)

W spotkaniu 13. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 26 października, zespół Numancii wygrał z Lugo 3-1 (1-1). Mecz na Nuevo Estadio Los Pajaritos w Sorii obejrzało 2 950 widzów.

13. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-10-26 20:00 | Stadion: Nuevo Estadio Los Pajaritos | Widzów: 2950 | Arbiter: Álvaro Moreno
Álex Sola 13' (samob.)

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków zespół Lugo wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 13. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Numancii Álex Sola.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 25. minucie Curro Sánchez wyrównał wynik meczu. Asystę zanotował Higinio Marín.

W 36. minucie sędzia ukarał kartką Higinia Marína, piłkarza Numancii. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę obejrzał Mathieu Peybernes z Lugo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Numancii w 49. minucie spotkania, gdy Curro Sánchez zdobył z karnego drugą bramkę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Lugo: José Carlosowi w 50. i Manu Barreirowi w 56. minucie.

W 64. minucie Fernando Seoane został zastąpiony przez Gerarda Valentína. W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Carlosowi Gutiérrezowi z jedenastki gospodarzy.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Numancii, strzelając kolejnego gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania zmusił do kapitulacji bramkarza Guillermo Fernández. Bramka padła po podaniu Marca Mateu.

Chwilę później trener Lugo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Carlos Castro, a murawę opuścił Edu Campabadal. W 85. minucie w jedenastce Numancii doszło do zmiany. Nacho wszedł za Marca Mateu. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Eduard Campabadal Claros82′
67′ Carlos Gutiérrez González
Roberto Canella Suárez
13′ (samob.) Álex Sola López Ocaña
Mathieu Peybernes47′
Alberto Escassi Oliva
José Carlos Ramírez Suárez50′
Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos
Borja Domínguez Domínguez
85′ Marc Mateu Sanjuán
Carlos Pita González
66′ Antonio Islam Otegui Khalife
Fernando Seoane Antelo64′
 25′, 49′ (k.) Francisco José Sánchez Rodríguez
Manuel Barreiro Bustelo56′
36′ 77′ Higinio Marín Escavy
Gerard Valentín Sancho64′
66′ Alejandro Sanz Sainz
Jaume Grau Ciscar
77′  81′ Guillermo Fernández Hierro
Alejandro López Moreno
85′ Ignacio Agustín Sánchez Romo
Carlos Castro García82′

Drużyna Numancii zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Lugo.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Lugo w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.