Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda División: Albacete Balompié - Cádiz CF 1-0 (0-0)

25 października na Estadio Carlos Belmonte w Albacete odbył się pojedynek 13. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Realu Betis i Cádizu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Realu Betis 1-0. Na stadionie zasiadło 8 706 widzów.

13. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-10-25 21:00 | Stadion: Estadio Carlos Belmonte | Widzów: 8706 | Arbiter: J. López Toca
Albacete Balompié
Cádiz CF
1
0
R. Zozulja 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć zespół Realu Betis wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie sędzia ukarał kartką Yanna Bodigera, piłkarza Cádizu. Po chwili trener Cádizu postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Yanna Bodigera wszedł Sergio González, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

W 64. minucie za Alberta Pereę wszedł Alejo. Po chwili trener Realu Betis postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Manu Fustera. Na boisko wszedł Néstor Susaeta, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 77. minucie Edu Ramos został zmieniony przez Jose Juradę, co miało wzmocnić jedenastkę Cádizu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karima Azamouma na Roberta Olabego oraz Daniego Ojedę na Carlosa Acuñę.

Między 80. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Bramkarz Cádizu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku wynik ustalił Roman Zozulja. Przy zdobyciu bramki pomagał Pedro Sánchez.

Luis Alfonso Espino García
80′ Ivan Kecojević
Rafael Jiménez Jarque
71′ Manuel Fuster Lázaro
Yann Yves Laurent Bodiger51′ 58′
79′ Karim Azamoum
Alejandro Fernández Iglesias
Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
Eduardo Ramos Gómez77′
84′ Pedro Antonio Sánchez Moñino
Salvador Sánchez Ponce
 90′ Roman Zozulja
Anthony Rubén Lozano Colón
83′ Daniel Ojeda Saranova
Iván Alejo Peralta64′ 87′
79′ Roberto Olabe del Arco
Jose Manuel Jurado77′
71′ Néstor Susaeta Jaurrieta
Alexander Mesa Travieso
83′ Carlos Javier Acuña Caballero
Cayetano Quintana Hernández

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.