Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda División: AD Alcorcón - CD Lugo 1-0 (0-0)

20 listopada na Estadio Santo Domingo odbyło się spotkanie 13. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami AD Alcorcón i Lugo. Mecz zakończył się zwycięstwem AD Alcorcón 1-0.

13. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-20 19:00 | Stadion: Estadio Santo Domingo | Arbiter: Luis Mario Milla Alvéndiz
AD Alcorcón
CD Lugo
1
0
Marc Gual 82'

Zespół Lugo bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół AD Alcorcón wygrał aż dziewięć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Od pierwszych minut zespół AD Alcorcón zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Lugo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 24. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Óscara, piłkarza gospodarzy. W 67. minucie José Carrillo został zmieniony przez Manu Barreira.

Trener Lugo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Juanpego i na pole gry wprowadził napastnika Chrisa Ramosa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Po chwili trener AD Alcorcón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Ernesto Gómez, a murawę opuścił Álvaro. W tej samej minucie Castro został zmieniony przez Víctora Garcíę, a za Óscara wszedł na boisko Samuel Sosa, co miało wzmocnić zespół AD Alcorcón. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana na Iriome'a.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 96 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 82. minucie bramkę zdobył Marc Gual.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole AD Alcorcón doszło do zmiany. Reko wszedł za Richarda Boatenga. W 88. minucie czerwoną kartkę obejrzał Samuel Sosa, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W doliczonej pierwszej minucie meczu w zespole AD Alcorcón doszło do zmiany. Juanma Bravo wszedł za Marca Guala.

Ander Cantero Armendáriz
76′ Javier Castro Urdín
Carlos Pita González
76′ Álvaro Juan De la Torre Sánchez
Cristian Ignacio Herrera Pérez77′
64′ 76′ Óscar Arribas Pasero
Hugo José Rama Calviño
Ander Gorostidi García
Xavier Torres Buigues27′
84′ Richard Boateng
Juan Pedro Jiménez Melero24′ 67′
 82′ 90′ Marc Gual Huguet
Gerard Valentín Sancho
76′ Víctor Hugo García Hernández
Iriome González González77′
90′ Juan Manuel Bravo Alcántara
Fernando Seoane Antelo
84′ Luís Manuel Gonçalves Silva
Manuel Barreiro Bustelo67′
Aitor González Ramírez
Christopher Ramos de la Flor67′
Diego Moreno Escobar

76′ 88′ Samuel Alejandro Sosa Cordero

76′ Ernesto Gómez Muñoz

Francisco Javier Llario Moscardó

Drużyna AD Alcorcón była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Lugo przyznał trzy żółte.

Zespół AD Alcorcón w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.