Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: UD San Sebastián - Peña Deportiva 1-2 (0-1)

17 listopada na Estadio Municipal Nuevo Matapiñonera w Sanie Sebastiánie de losie Reyes odbyło się starcie 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami UD San Sebastián i Peñy Deportiva. Mecz zakończył się zwycięstwem Peñy Deportiva 2-1.

13. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-17 12:00 | Stadion: Estadio Municipal Nuevo Matapiñonera | Arbiter: Juan Peña
Marc Fraile 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Peñy Deportiva otworzyli wynik. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Higor Rocha.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Peñy Deportiva.

Jedyną kartkę w meczu dostał Adrián Trabazo z drużyny gospodarzy. Była to 50. minuta pojedynku. W 56. minucie Nacho Buil zastąpił Rubéna De Tomása.

W tej samej minucie w zespole Peñy Deportiva doszło do zmiany. Jorge Mena wszedł za Fernanda Andradę. Chwilę później trener Peñy Deportiva postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Ramóna. Na boisko wszedł Javi Crespo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 66. minucie Adrián Trabazo został zmieniony przez Álvara Queijeira, a za Maria Hernándeza wszedł na boisko Achille Emaná, co miało wzmocnić jedenastkę UD San Sebastián. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Cristeta na José Casada.

W 86. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Peñy Deportiva Cristian Cruz.

Zawodnicy Peñy Deportiva szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonej trzeciej minucie starcia wynik ustalił Marc Fraile. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Javier Seral Gallego
81′ Mario Hernández Hernández
Fernando Andrada Gómez56′
Felipe Sáez Carrillo
Cristian Cruz Medina 86′ (samob.)
Rubén Valverde Paredes
Abel López Montiel
56′ Ignacio Buil Ibañez
Marc De Val Fernández
50′ 66′ Adrián Trabazo Velázquez
José Manuel Arias Copete
56′ Rubén De Tomás Gómez
Jorge Mena Martín56′
81′ Achille Emaná Edzimbi
José David Casado García75′
Carlos Monzón Herranz
Javier Crespo Fernández61′
66′ Álvaro Queijeiro Pintos

Alberto Rentero Barbera

Przewaga zespołu UD San Sebastián w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie ukarał zawodników Peñy Deportiva żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.