Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: UD Logroñés - Burgos CF 3-0 (1-0)

W meczu 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 17 listopada, zespół Logronés zwyciężył z Burgosem 3-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas w Logroño.

13. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-17 17:00 | Stadion: Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas | Arbiter: José Pardeiro
Rubén Martínez 86'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Logronés wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Iñaki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Logronés, strzelając gola w 36. minucie spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Logronés.

Zespół Burgosu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 47. minucie celnym strzałem popisał się Ander Vitoria.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Jaime Sierze z Logronés. W 58. minucie Borja Sánchez zastąpił Leonarda Pisculichiego. Kibice Burgosu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Donovana Wilsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Asier Goti.

W 68. minucie w drużynie Burgosu doszło do zmiany. Andrés González wszedł za Carlosa Indiana. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Olaetxei, zawodnikowi Logronés. Chwilę później trener Logronés postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ñoña wszedł Jaime Paredes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Logronés utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Logronés udało się strzelić gola i wygrać.

W 79. minucie kartką został ukarany Rubén Miño, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Logronés w 86. minucie spotkania, gdy Rubén Martínez strzelił trzeciego gola. W samej końcówce pojedynku kartkę dostał Míchel Zabaco z drużyny gospodarzy.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Burgos CF
79′ Rubén Miño Peralta
Jorge Palatsí Gallego
César Fernández de las Heras Caneda
Aitor Córdoba Kerejeta
Iago López Carracedo
Ryan David Leak
 36′ Iñaki Sáenz Arenzana
Carlos Martínez Díez
89′ Miguel Zabaco Tomé
Asier Goti Llona58′
 86′ Rubén Martínez Granja
Carlos Indiano De Marcos68′
73′ Lander Olaetxea Ibaibarriaga
Raúl Sánchez Sánchez
Andrés José Rodríguez Gaitán
Eneko Undabarrena Ubillos
51′ 85′ Jaime Sierra Mateos
Juan Manuel García García
74′ Antonio Manuel Asencio Rodríguez
Borja Sánchez Gil58′
 47′ 80′ Ander Vitoria Agirre
José Verdú Nicolás
Pablo Fid Martín
Pedro López Galisteo
74′ Jaime Paredes Martín
Andrés González Cardero68′
85′ Gorka Pérez Garay
Marcelo Ribeiro Dos Santos
80′ David González Gómez
Donovan Junior Wilson58′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Logronés pokazał cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.