Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: SD Ejea - CF Badalona 2-0 (1-0)

16 listopada na Nuevo Estadio de Ejea de los Caballeros w Ejea de losie Caballeros odbył się mecz 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Ejea i Badalony. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ejea 2-0.

13. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-16 18:30 | Stadion: Nuevo Estadio de Ejea de los Caballeros | Arbiter: Sergiu Muresan
SD Ejea
CF Badalona
2
0
David Mainz 24'
Ramón López 76'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 23. minucie kartkę otrzymał Álex Sánchez z Badalony.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ejea w 24. minucie spotkania, gdy David Mainz strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Adri Díaz, zawodnik Badalony.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Ejea.

W 54. minucie za Roberta Simóna wszedł Cris Montes. W tej samej minucie trener Badalony postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Máyor, a murawę opuścił Adri Díaz.

W 63. minucie kartkę dostał Marc Carbó, piłkarz Badalony. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Badalony doszło do zmiany. Hugo Esteban wszedł za Kiliana Durána. A trener Ejea wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ramóna Lópeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić David Mainz. Posunięcie trenera było słuszne. Ramóna Lópeza strzelił kolejnego gola w 76. minucie spotkania.

Jedenastka Badalony ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Ejea, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik ustalił Ramón López.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Ejea: Ramónowi Lópezowi w 78. i Rafie Santos w 90. minucie. W 83. minucie w drużynie Ejea doszło do zmiany. Juan Peñaloza wszedł za Davida Ballarína. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

CF Badalona
90′ Rafael Santos Esponera
Marc Carbó Bellapart63′
83′ David Ballarín Correas
Adrián Díaz González39′ 54′
 24′ (k.) 75′ David Emilio Mainz Navarro
Cristian Montes López54′
75′  76′ 78′ Ramón López Olivan
Abel Miguel Suárez Torres
Luis Sánchez Cedrés
Hugo Esteban Serrano67′
83′ Juan Sebastián Peñaloza Ragga
Alfredo Juan Mayordomo54′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Ejea, a piłkarzom Badalony przyznał trzy.

Jedenastka Ejea w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Badalony w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.