Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: SD Amorebieta - CD Izarra 0-0

W meczu 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 16 listopada, zespół Amorebiety zremisował z Izarrą 0-0. Pojedynek odbył się na Campo Municipal de Urritxe w Amorebie-cie-Echano.

13. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-16 16:30 | Stadion: Campo Municipal de Urritxe | Arbiter: Lluís Bestard
SD Amorebieta
CD Izarra
0
0

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Toniego Garcíę z Izarry, a w 31. minucie Markela Lozana z drużyny przeciwnej.

W 51. minucie czerwoną kartkę obejrzał Toni García, tym samym zespół gości musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 58. minucie Sagüés zastąpił Javiera Aresa.

W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Áleksa Hinojosę z Izarry, a w 71. minucie Ikera Seguína z drużyny przeciwnej. Trener Amorebiety postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Rementerię i na pole gry wprowadził napastnika Gabriego Salazara, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Eneko Martínez Oraa
31′ 59′ Markel Lozano Llona
Carlos Sagüés Curini58′
72′ Ekaitz Molina Aretxabaleta
Juan Luis Cisneros Alfaro
81′ Unai Rementeria Castro
Antonio García Montero28′ 51′
71′ Iker Seguín Cid
Jorge Adán Beltrán
72′ Mikel Álvaro Salazar
José María Albisu Garrues
59′ Iker Bilbao Mendiguren
Raúl Almagro Mora
Aitor Ortega Asenjo
Francisco Javier Areso Blanco58′
81′ Gabriel Salazar Rojo
Valmiro Lópes Rocha
Ekain Zenitagoia Arana
Borja Encada Pérez

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Amorebiety przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Izarry w drugiej połowie wymienił jednego gracza.