Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: Sanluqueno - Sevilla Atlético 1-2 (0-1)

17 listopada na Estadio El Palmar w Sanlúcarze de Barramedzie odbył się pojedynek 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Sanluqueno i Sevilli Atlético. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sevilli Atlético 2-1.

Felipe Chacartegui 76'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Sanluqueno wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Sevilli Atlético nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Ibrahim Diabate. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Między 30. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sevilli Atlético.

Drugą połowę drużyna Sanluqueno rozpoczęła w zmienionym składzie, za Luisa Martíneza wszedł David Segura. W 50. minucie kartkę dostał Javi Pérez, piłkarz Sevilli Atlético.

Jedenastka gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 51. minucie bramkę wyrównującą zdobył Eduard Calin.

W 53. minucie Javi Pérez został zastąpiony przez Áleksa Roblesa. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę obejrzał Genaro Rodríguez z drużyny gości. Chwilę później trener Sevilli Atlético postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Pejiña. Na boisko wszedł José Lara, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 66. minucie arbiter pokazał kartkę José Larze, zawodnikowi gości. Trener Sanluqueno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniego Del Morala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Dani Güiza.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sevilli Atlético przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie Felipe Chacartegui dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sanluqueno: Pelemu w 78. minucie i Israelowi Peterowi w piątej minucie doliczonego czasu meczu. W 78. minucie Eduard Calin został zmieniony przez Javiego Valenzuelę, co miało wzmocnić drużynę Sanluqueno. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Felipe Chacarteguiego na Javiego Vázqueza w 89. minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Alfonso Pastor Vacas
33′ Alejandro Cruz Hernández
Juan Berrocal González
46′ Luis Martínez de Quel Castiella
Francoeur Baron De Sylvain Kibamba
36′ Antonio Francisco Navas Vargas
Javier Pérez Carabe50′ 53′
Eduard Oriol i Gràcia
Felipe Rodríguez Chacartegui  76′ 30′ 89′
78′ David Álvarez Pérez
Francisco Jesús Crespo García65′
 51′ 78′ Eduard Marian Calin
Juan Pedro Jiménez Melero
Mario Nicolás Abenza
José Mena Rodríguez
Fernando Quesada Gallardo
Pedro Ortiz Bernat
70′ Daniel González Güiza
Genaro Rodríguez Serrano61′
90′ Israel Akpan Peter
Ibrahim Yalatif Diabate  6′
Moisés Listán García
Luis Alberto García Pacheco
Guillermo Campos Cuevas
Alejandro Robles García53′
70′ Daniel Del Moral Ibáñez
Javier Vázquez López89′
José Manuel Espinar Lérida
José Alonso Lara65′ 66′
Luis Madrigal Caro
Paulino Miguélez Fernández
46′ David Segura García
Juan Luis Sánchez Velasco
78′ Francisco Javier Valenzuela Romano
Carlos Álvarez Rivera

Piłkarze obu drużyn otrzymali po cztery żółte kartki.