Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: Real Valladolid - Calahorra 1-1 (0-0)

W spotkaniu 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 17 listopada, drużyna Realu Valladolid zremisowała z Calahorrą 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Campo 1 Anexos del José Zorrilla hierba natural.

13. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-17 15:30 | Stadion: Campo 1 Anexos del José Zorrilla hierba natural | Arbiter: Miguel Ferrol
Real Valladolid CF Promesas
CD Calahorra
1
1
Miguel de la Fuente 90'
Chacopino 68'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Albertowi Gonzálezowi z Calahorry. Była to trzecia minuta starcia.

W 20. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Javier Aparicio osłabiając tym samym zespół Realu Valladolid. W 26. minucie za Maria Soberóna wszedł Iker Pérez. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Calahorry rozpoczęła w zmienionym składzie, za Cristiana Márqueza wszedł José Ramón. W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kike'a Péreza z Realu Valladolid, a w 55. minucie Alberta Morgada z drużyny przeciwnej.

Trener Calahorry postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Adriena Goñiego i na pole gry wprowadził napastnika Chacopina, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Calahorry w 68. minucie spotkania, gdy Chacopino zdobył pierwszą bramkę. W 72. minucie arbiter wyrzucił z boiska Nacha Zabala z Calahorry.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Calahorry doszło do zmiany. Gorka Alegría wszedł za Fernanda Carralera. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jorge Fernándeza z Calahorry, a w 85. minucie Oriola Reya z drużyny przeciwnej. W 90. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Cristian Fernández osłabiając tym samym drużynę Calahorry.

W doliczonej pierwszej minucie meczu arbiter przyznał żółtą kartkę Iribarrenowi z zespołu gości. Minutę później na listę strzelców wpisał się Miguel De la Fuente. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Ignacio Zabal Almazán72′
20′ Javier Aparicio Gómez
Cristian Márquez Sánchez46′
50′ Enrique Pérez Muñoz
Alberto Morgado Liberal55′
85′ Oriol Rey Erenas
Joan Rojas Castilla
 90′ (k.) Miguel de la Fuente Escudero
Fernando Miguel Carralero García74′
Carlos Doncel Ordoñez
Jorge Fernández Pérez78′
26′ Mario Soberón Gutiérrez
Andrés Barrera Baigorri
26′ Iker Pérez Rodríguez