Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: Real Balompédica Linense - CD Badajoz 1-0 (1-0)

W spotkaniu 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 17 listopada, drużyna Realu Linese zwyciężyła z Badajozem 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal de La Línea de la Concepción w La Línei de la Concepciónie.

13. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-17 17:00 | Stadion: Estadio Municipal de La Línea de la Concepción | Arbiter: Salvador Lax
Real Balompédica Linense
CD Badajoz
1
0
Dopi 26'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Realu Linese wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Kike'owi Pinie z drużyny gości. Była to 25. minuta starcia.

Jedyną bramkę meczu dla Realu Linese zdobył Dopi w 26. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Linese.

Kibice Badajozu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Guzmána. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Sergi Maestre. W 51. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Kike Pina z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 25. minucie.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pita Camacha, zawodnika Realu Linese. W 54. minucie Adilson został zmieniony przez Carlosa Portera. W 64. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Césarowi Morgado z Badajozu.

Chwilę później trener Realu Linese postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Javi Forján, a murawę opuścił Pito Camacho. Od 76. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 79. minucie Mousa Bandeh został zmieniony przez Tita Malagóna, a za Manu Molinę wszedł na boisko Haritz Albisua, co miało wzmocnić drużynę Realu Linese. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hébera Penę na Julia Gracię.

Enrique Royo Herranz
79′ Mousa Bandeh Kandeh
José Antonio Abad Martínez
José Manuel Carrasco Correa
César Morgado Ortega64′
85′ Fabrizio Danese
Alexandre Corredera Alardi
90′ Abdaoul Bandaogo
Sergio Maestre García46′
85′ Manuel Antonio Molina Valero
Adilson Mendes Martins54′
53′ 68′ Antonio Jesús Camacho Díaz
Héber Pena Picos83′
 26′ Jon Ander González Dopico
Jairo Morillas Rivero
Ignacio Mirás Blanco
Juan José Garrancho Méndez
Sergio Rodríguez Sánchez
Alfonso Candelas Fernández
85′ Haritz Albisua Laskurain
Iván Casado Ortiz
79′ Alberto Malagón Amate
Guzmán Casaseca Lozano46′
Bakr Sadiq Abdellaoui
Traoré Djakaridja
68′ 76′ Javier Alejandro Forján Gutiérrez
Julio Gracia Gallardo83′
Faites Prévu Kaya Makosso
Carlos Portero Díaz54′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.