Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: Pontevedra CF - Club Marino de Luanco 3-0 (1-0)

17 listopada na Estadio Municipal de Pasarón odbył się mecz 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Pontevedry i Marino Luanco. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pontevedry 3-0.

13. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-17 17:00 | Stadion: Estadio Municipal de Pasarón | Arbiter: Manuel Pérez
Álex Fernández 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Pontevedry wygrał aż pięć razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Trabancowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pontevedry w 20. minucie spotkania, gdy Uzochukwu Adighibe zdobył pierwszą bramkę. W 39. minucie żółtą kartką został ukarany Álex Fernández, zawodnik Pontevedry.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Pontevedry.

W 57. minucie Álex Boedo został zmieniony przez Davida Gonzáleza. W tej samej minucie w zespole Marino Luanco doszło do zmiany. Abraham Ferreres wszedł za Mathego.

Chwilę później trener Pontevedry postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Sanę N'Diayego. Na boisko wszedł Alfredo Mejía, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Álex Arias z Marino Luanco. W 72. minucie w drużynie Pontevedry doszło do zmiany. Pedro Vázquez wszedł za Áleksa Gonzáleza.

Trener Marino Luanco postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił obrońcę Mikela Bustę i na pole gry wprowadził napastnika Cheikha Mboupa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 10 minut przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Trabanco z drużyny Marino Luanco i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 19. minucie. W 83. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Alfredowi Mejíi, zawodnikowi gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Pontevedry, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie celnym strzałem popisał się Alfredo Mejía.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Pontevedry doszło do zmiany. Javi Pazos wszedł za Romaya.

Niedługo później Álex Fernández wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pontevedry, zdobywając kolejną bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu starcia pojedynku. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Guayasén Sánchez de la Nuez
 90′ 39′ Alejandro Fernández Barreiros
Adrián Trabanco Ordiales19′ 80′
72′ Alejandro González Marañón
Alejandro Miguel Arias De Haro71′
62′ Sana N'Diaye
Mikel Busto Gallardo76′
 20′ Uzochukwu Ogumka Adighibe
Miguel Ángel Junco Martínez
Álvaro Bustos Sandoval
Alejandro Boedo Varela57′
84′ Jorge Manuel Romay Santiago
Iván Fernández Álvarez
62′  83′ 83′ Alfredo Antonio Mejía Escobar
Abraham Ferreres Laviada57′
72′ Pedro Vázquez Viñas
David González Díaz57′
84′ Javier Pazos Rosales
César Suárez García
José Benigno Rivera Valenzuela
Cheikh Mboup Saha76′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Marino Luanco w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.