Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: Marbella FC - Yeclano Deportivo 2-1 (1-1)

17 listopada na Estadio Municipal Antonio Lorenzo Cuevas odbyło się spotkanie 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Marbelli i Yeclano. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Marbelli 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Grzegorza Kleemanna występującego w Yeclano.

13. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-17 16:30 | Stadion: Estadio Municipal Antonio Lorenzo Cuevas | Arbiter: Jesús Delfa
Tonete 34'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Frana Martíneza z Yeclano, a w 21. minucie Alejandra Faurlina z drużyny przeciwnej.

W tym czasie zawodnicy Marbelli nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Óscar García. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zespół gospodarzy niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 10 minut, drużyna Yeclano doprowadziła do remisu. Gola strzelił Tonete. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 37. minucie żółtą kartkę dostał Tonete z Yeclano. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę drużyna Yeclano rozpoczęła w zmienionym składzie, za Renata wszedł Rulo Bonillo. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Elías Pérez, piłkarz gospodarzy.

W 67. minucie Alejandro Faurlin zastąpił Áleksa Bernala. W 68. minucie w zespole Yeclano doszło do zmiany. Pablo Vivanco wszedł za Luisa Castilla. Trener Marbelli postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Juergena Elitima i na pole gry wprowadził napastnika Manela Martíneza, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 82. minucie Samu Delgado został zmieniony przez Paula Vitora, co miało wzmocnić drużynę Marbelli. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Íñiga Alayeta na Carlosa Felipego. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Yeclano: Pablowi Vivancowi w 83. i Íñigowi Alayetowi w 84. minucie. Pablo Vivanco z Yeclano w samej końcówce starcia dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 83. minucie.

Dopiero w drugiej połowie Manel Martínez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Marbelli, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie spotkania. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Héctor Camps Barberá
82′ Samuel Delgado Serna
Luis Castillo Ortega68′
76′ Juergen Farid Elitim Sepúlveda
Carlos Selfa Sanfélix
21′ 67′ Alejandro Damián Faurlin
Alejandro Vaquero Lafuente
65′ Elías Pérez Sastre
Íñigo Alayeto Martínez84′ 84′
Mustafá Azman Zeinha
Renato da Silva Ferreira46′
 24′ Óscar García Guerrero
Raúl Bonillo Agusti46′
67′ Alejandro Bernal Carreras
Carlos Felipe Martínez84′
82′ Paulo Vitor Fernandes Pereira
Pablo Nicolás Vivanco Gutiérrez68′ 83′ 89′
76′  90′ José Manuel Martínez Bel
Iker Torre Larrañaga

Zespół Marbelli był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Marbelli przyznał dwie żółte.