Liga hiszpańska - 13. kolejka Segunda B: Hércules Alicante - Valencia CF Mestalla 1-1 (0-0)

17 listopada na Estadio José Rico Pérez w Alicante odbył się pojedynek 13. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Hércules'u i Valencii CF II. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Pablo Jiménez 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Hércules'u wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pablo Íñigueza z Hércules'u, a w 27. minucie Javiego Jiméneza z drużyny przeciwnej.

Niedługo później trener Hércules'u postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 38. minucie na plac gry wszedł Diego Benito, a murawę opuścił Víctor Olmedo. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hércules'u w 51. minucie spotkania, gdy Jonathan Mejía zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 64. minucie Javi Jiménez został zmieniony przez Carlosa Gonzáleza. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Hércules'u doszło do zmiany. Alfaro wszedł za Borję Ginera. Trener Valencii CF II postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Alfreda Planasa i na pole gry wprowadził napastnika Pabla Jiméneza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 76. minucie w drużynie Hércules'u doszło do zmiany. Benja wszedł za Jonathana Mejíę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Hércules: Álvarowi Pérezowi w 88. i Beni w 89. minucie.

Zawodnicy Valencii CF II w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Pablo Jiménez wyrównał wynik meczu.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Emilio Bernard Sánchez
7′ Pablo Íñiguez de Heredia Larraz
David Castro Pazos
Rubén Molina Selva
Adrià Guerrero Aguilar
38′ Víctor Olmedo Sellès
Hugo Guillamón Sanmartín
88′ Álvaro Pérez Durán
Javier Jiménez García27′ 64′
Yeray González Luis
José Pascual Alba Seva
67′ Borja Martínez Giner
Vicente Esquerdo Santas
Francisco Javier Miranda Mera
Adrián Gómez Ramírez
Carlos Martínez Rodríguez
Alfred Planas Moya74′
 51′ 76′ Jonathan Mejía Ruiz
Francisco Cortijo Aguilar
67′ Alejandro Alfaro
Marcos Ferris Morales
38′ Diego Benito Rey
Antonio Jesús García Navas
Abdessamad Ezzalzouli
Carlos Pérez Sánchez
Pedro Torres Valero
Francisco Carlos González Cabrera64′
76′ 89′ Benjamin Martinez Martinez
Pablo Jiménez García74′  90′

Wyraźna przewaga jedenastki Valencii CF II nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona dziewięć celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki drużyny Hércules'u.

Piłkarze Hércules'u dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Valencii CF II w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.